Pass

CHP Çaycuma İlçe Başkanı Tuncay Akyol, İsmet İnönü'nün 42. ölüm yıldönümü nedeniyle yaptığı açıklamada, Atatürk'ün en yakın silah ve dava arkadaşı, Cumhuriyetimizin ilk Başbakanı İsmet İnönü'nün, cumhuriyet rejimi kurulmasında da, en büyük çabayı harcayan devlet adamlarından biri olduğunu vurguladı.

Akyol, "İnönü, askeri alandaki başarılarını, devlet adamlığında da göstermiş ender isimlerdendir" dedi. 

Türkiye Cumhuriyetinin kurulmasını sağlayan Lozan anlaşmasındaki üstün gayreti, batılı devletler karşısında geri adım atmayarak bugünkü sınırlarımızın oluşmasını sağlamasının bile, tek başına İnönü'nün ne denli güçlü ve ilkeli bir devlet adamı olduğunun göstergesi olduğunu belirten CHP Çaycuma İlçe Başkanı Akyol, "Sadece cumhuriyetin ilanında değil, sosyal devletin kurulması ve demokrasinin getirilmesi konusunda da, Atatürk'ün en büyük destekçisi olmuş, bu yolda en fazla çabayı sarf etmiştir. Tüm dünya savaş yeriyken, ülkemizin komşularıyla barışık kalmasını sağlayan İsmet İnönü, yıllarca süren ağır savaşlardan sonra  kendisini yeni yeni toparlayan Türkiye'yi, tüm baskılara rağmen 2.dünya savaşına sokmayarak büyük bir başarıya daha imza atmıştır" dedi.

Akyol, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: 

“Ülkemizde çok partili sisteme geçilmesinin mimarı olan İnönü, çalışkanlığı, dürüstlüğü ve üstün devlet ahlakıyla, milletimizin gönlünde her zaman farklı bir yere sahip olacaktır. Partimizin 2.Genel Başkanı olan İnönü'nün “Bir memlekette namuslu insanlar da en az namussuzlar kadar cesur olmadıkça o memlekete kurtuluş yoktur." sözü yaşam felsefemiz ve siyaseten en büyük gücümüz olmuştur.

Her yönüyle örnek aldığımız, yolundan gittiğimiz büyük devlet adamı İsmet İnönü'yü ölümünün 42.yıldönümünde, rahmet ve özlemle anıyor, eserlerine ve bizlere miras bıraktığı siyasi ahlaka bağlı kalacağımıza söz veriyoruz."

Haber: EKSPRES

 


Haber Okunma Sayısı : 1569
25.12.2015Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın