Pass

Yeni adli yıl açılışı nedeni ile Çaycuma’da tören düzenlendi.

Adliye önündeki törene, Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Cumhuriyet Başsavcısı Yavuz Cengiz, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Samet Tonga, İlçe Emniyet Müdür Vekili Mevlüt Karakuş, İlçe Jandarma Karakol Komutanı Kıvanç Yıldırım, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Baş, savcı, hâkim, avukatlar ve adliye personeli katıldı.

Cumhuriyet Başsavcısı Yavuz Cengiz konuşmasında yeni adliye binası yapımı için çaba göstereceklerini söyleyerek; “2022-2023 adli yıl açılış töreninde sizlerle bir arada olmaktan onur ve memnuniyet duyduğumu ifade ediyor, hepiniz hoş geldiniz.

Geçen yıllarda kaybettiğimiz kıymetli meslektaşlarımızı ve hain terör saldırıları sonucunda yaşamını yitiren yargı şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum. Çaycuma Adliyesinin yeni binasının yapımı için elimizden gelen çabayı göstereceğiz. Yeni adliye binası yapılıp faaliyete geçene kadar hali hazırda bulunan Çaycuma Adliye binası bütün birimlerinde daha iyi çalışma ortamı sağlayacağız. Bunu hep birlikte gerçekleştireceğiz. Kamu vicdani ve adaletin tecelli etmesi için yargılama faaliyetlerinin her bir bireyinin üzerine düşen görevini layıkıyla yerine getirecektir.

Çaycuma Cumhuriyet Başsavcılığı olarak gelen müracaatların lekelenme hakkı göz önünde tutularak ihbar kapsamında olanları ihbar kaydı yapılacaktır. Yine etkin soruşturma için adli kolluk birimleri görevlerini layıkıyla yerine getirecektir. Yargılamada alternatif çözüm yollar etkin bir şekilde uygulanacaktır.

Çaycuma Cumhuriyet Başsavcılığı olarak kapımız herkese açık olduğunu belirterek sözlerime son veriyorum” dedi.

Baro Temsilcisi Av. Mustafa Verimbaş ise konuşmasında şu sözlere yer verdi; “Öncelikle geçtiğimiz günlerde her yıl olduğu gibi büyük bir gururla kutladığımız. 30 Ağustos Zafer Bayramımızı en içten duygularımla kutluyor, bağımsızlığımızı, Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, Türkiye Cumhuriyeti' ni kuran tüm devlet adamların ve şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

2022-2023 adli yargı açılış törenimize hoş geldiniz. Törene katılarak bizleri onurlandırdığınız için hepinizi şahsım ve mensubu bulunduğumuz Zonguldak Barosu adına saygıyla selamlıyorum. Herkes adil yargılanma hakkına sahiptir. Mahkemelerin bağımsız ve tarafsız temelinde, adaletle işlediğine dair vatandaşlarımızın inancını ayakta tutmak ve kuvvetlendirmek hâkim, savcı, avukat ve adliye personellerimizin temel ödevidir.

Bununla birlikte, çağdaş dünyanın ve toplumların ihtiyacı olan şey demokrasi ve hukuk devletidir. Hukukun üstünlüğünden, laiklikten, sosyal hukuk devletinden, bağımsız, tarafsız, güven veren mahkemelerden, bağımsız ve cesur Cumhuriyet savcılarından, özgür savunmadan asla taviz verilmemesi gerektiğini de hepimizin kabulündedir.

Biz, avukatlar ve barolar olarak bağımsız ve adil yargının, hukukun üstünlüğünün, insan haklarına saygının, hakkın ve adaletin tarafındayız. Bugün bir kez daha yinelemek isteriz ki, Büyük Atatürk' ün kurduğu tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nde, Cumhuriyetin temel ilkelerine, laik, sosyal, hukuk devletine, yargı bağımsızlığına, evrensel hukuk kurallarına, temel hak ve özgürlüklere olan inancımızla hukuk mücadelesine devam edeceğiz. Sözlerime son verirken yargı görevini ifa ettiği sırada ya da görevinden ötürü şehit edilmiş avukat, hâkim, savcı tüm meslektaşlarımı rahmetle anıyorum.

Bugün burada bizimle olan tüm meslektaşlarımıza teşekkür eder, tüm yargı mensuplarının yeni adli yılı kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım” dedi.


Haber Okunma Sayısı : 814
01.09.2022Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın