Pass

Sağlık Bakanlığı tarafından fiziksel aktiviteyi teşvik etmek amacıyla başlatılan öğrencilere bisiklet dağıtım projesi devam ediyor.

Proje kapsamında Çaycuma merkez ve Beldelerindeki liselerde eğitim gören öğrencilerine toplam 35 adet bisiklet dağıtıldı.

Çaycuma Oktay Olcay Yurtbay Anadolu Lisesi’ndeki bisiklet dağıtım törenine; Kaymakam Serkan Keçeli, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Özdemir, Milli Eğitim Şube Müdürü Cengiz Yılmaz, İlçe Toplum Sağlığı Merkezi Müdürü Ahmet Nurdağ, Eğitim Hemşiresi Selma Erdaş, okul müdürleri, öğrenci ve velileri katıldı.

Sağlık Bakanlığı’ndan toplam 129 adet bisikletin ilçedeki öğrencilere dağıtıldığını ifade eden Kaymakam Serkan Keçeli; “Öğrenci seçiminde öğrencilerin okuldaki başarısı, okul kurallarına uyma ve ihtiyaç durumları göz önünde bulundurularak gerçekleştirdik. Hayatın koşuşturmasından insanoğlu git gide tembel bir hal almaya başlıyor. Bazen yürüyerek bir yerlere gitmeye üşenir hale geliyoruz. İnşallah küçük yaşlardan itibaren unutmaya başladığımız bisiklet kullanımının bu proje sayesinde gelişeceğine inanıyorum. Çocuklarımız küçük yaştan itibaren bisiklet kullanmaları ve bisikleti araç olarak görüp bir yerlere ulaşmaya alışması ekonomik anlamda da katkı sağlayacaktır. Biliyorsunuz petrolde dışa bağımlı bir ülkeyiz. Araçla gittiğimiz her yer dışarıdan yaptığımız ithalatı ve dışarıya verdiğimiz ödeneği artıran bir faktördür. İnşallah bu proje güzel şeylere vesile olur. Çocuklarımızın sağlıkla, sıhhatle bisikletlerini kullanmalarını tavsiye ediyorum” diye konuştu.

Projede emeği geçenlere teşekkür eden öğrenciler, bisikletlerini teslim aldı.

Haber: EKSPRES


Haber Okunma Sayısı : 2571
29.11.2016Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın