Pass

Çaycuma’da ilçe meclis başkanını seçmek üzere ilk, orta ve liseler arası meclis başkanlarının katıldığı “Demokrasi ve Başkanlık Seçimi” Kaymakamlık Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Divan başkanlığı İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Cengiz Yılmaz’ın yaptığı seçimde çeşitli okullardan aday olan 7 aday kendilerini tanıtarak projelerini sıraladı. Kendilerini tanıtan adaylardan bazıları siyasi adaylara taş çıkarttı.

Şube Müdürü Yılmaz, kendi okullarında meclis başkanı olan ve seçime katılan tüm öğrencileri kutlarken; “Demokrasinin ne anlama geldiğini okullarınızdaki faaliyetlerinizde anlattınız. Çaycuma İlçe Meclis Başkanı seçiminde aday olan öğrencilerime başarılar diliyorum” diye konuştu.

58 okuldan meclis başkanlarının oy kullandığı seçimde Sipahiler Orta Okulu’ndan Nermin Çolak, Mehmet Akif Ersoy Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’nden Simge Çoban, Oktay Olcay Yurtbay Anadolu Lisesi’nden Umut Kubilay Kayabaşlı, Çaycuma Açı Temel Lisesi’nden Orçun Arslan, Şehit Hasan Yağlı İlkokulu’ndan Nehir Gülşen, Hacılar İlkokulu’ndan Yusuf Deniz ve Özel Çaycuma Koleji Ortaokulun’ndan Nail Bora Karagöz ilçe meclis başkanlığı için yarıştı.

Yapılan oylama sonucunda 25 oy alan Oktay Olcay Yurtbay Anadolu Lisesi öğrencisi Umut Kubilay Kayabaşlı İlçe Meclis Başkanı, 14 oy alan Simge Çoban ise Meclis Başkan Yardımcısı seçildi.

Kayabaşlı; “Ben burada bireyselliği bıraktım, biz olarak yola çıktım. Yolunuza yoldaş, hepinize sırdaş olmaya geldim. Hedefim buradan çıktıktan sonra Zonguldak Başkanlığı ve Türkiye Öğrenci Başkanlığını kazanmak. Bunun ilçemize büyük katkı olacağını düşünüyorum. Gelişen Çaycuma’nın adının mecliste duyulmasını istiyorum” diye konuştu.

Seçilen meclis başkanları Ankara’da bir araya gelerek öğrencilerin sorunlarını belirleyip Milli Eğitim Bakanlığı’na sunacak.

Haber: EKSPRES

 

 

 


Haber Okunma Sayısı : 2100
08.11.2016Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın