Pass

Geçen yıl sevgilisini dövdüğü iddiasıyla ağabeyi ile tartışan, ardından da ağabeyine ateş ederek ölümüne sebep olduğu öne sürülen tutuklu sanık cinayet evinde yaşadıklarını anlattı.

İddialara göre, olay 24 Kasım 2015 günü Çaycuma ilçesine bağlı Karapınar beldesinde meydana geldi. 23 yaşındaki Ferdi A., kardeşi Tuğhan A. ve kız arkadaşları ile birlikte alkol aldı. Ferdi A., iddialara göre kız arkadaşı G.O. ile tartışmaya başladı. Tartışma sırasında Tuğhan A.'nıın kız arkadaşı araya girmek istedi. Ancak Ferdi A., kardeşinin kız arkadaşına da dövdü. Ağabeyinin kız arkadaşına vurduğunu öğrenmesi üzerine duruma sinirlenen Tuğhan A., ağabeyi ile tartışmaya başladı. Tuğhan A., eline geçirdiği av tüfeği ile ağabey Ferdi A.'ya ateş etti. Ferdi A. olay yerinde hayatını kaybederken, kız arkadaşı olduğu iddia edilen G.O. ise tüfekten çıkan saçmalarla yaralandı.

“Yakın Akrabayı Kasten Öldürme” ve “Kasten Adam Öldürmeye Teşebbüs” suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle yargılanan Tuğhan A., 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıktı. Mahkemedeki çelişkili ifadeler üzerine heyet; cinayetin yaşandığı evde keşif yapılmasına karar verildi. Jandarma eşliğinde olayın yaşandığı Karapınar beldesindeki eve Tuğhan A. ve ölen ağabeyinin kız arkadaşı olduğu iddia edilen G.O. ile iki kardeşin ailesi de getirildi.

“ÖLEN OĞLUMUN SEVGİLİSİNDEN ŞİKAYETÇİYİM”
Oğlundan şikayetçi olmadığını ifade eden acılı baba Cevat Aker, olay gününü şöyle anlattı:
“Aralarında hiçbir şey yoktu. Olay akşamı ölen oğlum Ferdi'nin arkadaşı geldi. O akşam alkol aldılar. Daha sonra arkadaşı gittikten sonra Ferdi tüfeğiyle geldi ve annesiyle tartıştı annesine vurmaya kalktı ben engel oldum. Ferdi diğer oğlum Tuğhan'ı dövmeye başladı. O da ‘Abi ben sana ne yaptım’ dedi. Ben sesi duyunca koştum ve ayırdım. Ferdi o an odasına koştu ve Ferdi bir el ateş etti. O an Tuğhan ‘Abi sen ne yapıyorsun’ dedi. Ferdi'de ‘Sizi öldüreceğim’ diye tehdit etti. Daha sonra Tuğhan da rastgele ateş edince Ferdi'yi yüzünden vurdu. Ferdi'nin kız arkadaşı neden Ferdi'ye engel olmadı; istese olabilirdi. 3'cü duruşma oldu, Şu anda olacak duruşma 4'cü duruşma. Ben oğlumdan şikayetçi değilim ben ölen oğlumun sevgilisinden şikayetçiyim.”

Keşif ise yaklaşık iki saat sürdü. Tutuklu sanık Tuğhan A., cinayet evinde yaşananları mahkeme heyetine anlattıktan sonra tekrar cezaevine götürüldü.

Haber: İHA


Haber Okunma Sayısı : 5139
25.10.2016Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın