Pass

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü (OGM) Zonguldak’ta kestane ağaçlarında görülen “Kestane Kanseri (Cryphonectria parasitica)” hastalığına karşı mücadelesini sürdürüyor.

Amasra’da 400, Göldağı’nda 150, Karadeniz Ereğli’de de 150 dekar sahada çalışmalarını sürdüren ekipler toplam 700 dekarlık alanda Kestane Kanseri ile mücadele çalışmasını tamamlayacak. Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, “Kestane ağaçları ekolojiye ve ekonomiye katkısı bakımından önemli türlerden biri. Bu yıl için planladığımız toplam 700 dekarlık alanda kestane kanserine karşı çalışmalarımız sürüyor. Bu mücadelemiz ile kuruyan ağaçlardan tekrar verim alıp, orman varlığımızı koruyacağız” dedi.

“EYLEM PLANI İLE KESTANE ÜRETİMİ ARTIRILACAK”
Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından 2013-2017 yılları arasında uygulanan Kestane Eyleme Planı kapsamında yapılacak çalışmalarla bozuk kestane alanları rehabilite edilecek, uygun alanlarda yeni kestane ormanları kurulacak. Ayrıca var olan kestane ormanlarında bakım ve hastalıklarla mücadele faaliyetleri yürütülecek, böylece kestane üretimi artırılacak.

Haber: İHA


Haber Okunma Sayısı : 1765
25.10.2016Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın