Pass

19 Ekim Muhtarlar Günü Çaycuma’da törenle kutlandı.

Atatürk Anıtındaki törene; “Kaymakam Serkan Keçeli, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Selçuk Özen, Çaycuma Belediye Başkanı, Perşembe Belediye Başkanı İsmail İnam, AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı İlhan Gedik, CHP İlçe Başkanı Tuncay Akyol, Çaycuma Devlet Hastanesi başhekimi Gürkan Kertiş, İlçe Müftüsü Mahmut Rauf Arcaklıoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Özdemir, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Coşkun Ulutaş, Ziraat Odası Başkanı, Emekliler Derneği Başkanı Nizamettin Eyidoğan, Özel İdare Müdür Vekili İzzet Turpçu, il genel meclis üyeleri, daire müdürleri, STK temsilcileri ile köy ve mahalle muhtarları katıldı.

İlk olarak Atatürk Anıtına günün anlam ve önemini simgeleyen çelengi Çaycuma Muhtarlar Derneği Başkanı Ekrem çelen sundu.

19 Ekim’in muhtarların bayramı olduğunu ifade eden Başkan Çelen konuşmasında şunları söyledi; “Muhtarlık sisteminin 186 yıllık bir geçmişi bulunmaktadır. Muhtarlık sistemi ilk defa Osmanlı padişahlarından 2’nci Mahmut döneminde 1829 yılında hayata geçirilen bir sistemdir. 19 Ekim Muhtarlar Günümüz herkese kutlu olsun. Bu özel gün dolayısıyla bir araya geldik, bundan böyle köy ve mahalle sorunlarımızı ilgili mercilere aktarma fırsatını daha iti bulacağız. En küçük mahalli idari birimi olarak bizlerinde özel bir günü olduğunu anımsayarak vatandaşlarımıza daha iyi hizmetler vermeye çalışacağız. Bu da başta Kaymakamlığımız olmak üzere, ilgili daire amirlerimiz ve sivil toplum örgütü temsilcileri sayesinde olacaktır. Muhtarlarımızla kol kola yürümeye devam edeceğiz Ayrıştırmaya, bölünmeye son vermeliyiz. Birlik olursak sorunlarımızı daha iyi anlatabiliriz. Muhtarlık görevimize seçildiğimiz ilk günkü aşkla, aynı heyecanla, çalışmaya devam edeceğiz. Hizmetlerimizi gerçekleştirmeye yol açacak olan projelerimizi birlikte hayata geçirmeyi diliyorum. Bizleri bu imkânı sağlayan başta devlet büyüklerimize ve bu günde bizleri yalnız bırakmayan herekse teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Öğrencilerin okuduğu şiirlerin ardından Öğretmen evinde muhtarlarla sohbet programı gerçekleştirildi. Çaycuma’da ilk defa Muhtarlar Günü’nü kutlamanın mutluluğunu yaşadığını ifade eden Kaymakam Serkan Keçeli; “Muhtarlık yönetimin en yerele inmiş şeklidir. En temel noktalara muhtarlarımızı sayesinde ulaşırız. Muhtarlık köyde ve mahallede yapılacak en zor iştir. Bir vatandaş kendisinden ve ailesinden sorumludur. Muhtar ise bunların dışında köyü ve mahallesinden sorumludur. Onların hastalığı, borcu ve alacağı konusunda dertlenmek zorundadır. Muhtarlar başkasının derdi ile dertlenebilen insandır. O yüzen muhtarlık hakkını vererek çalıştığımız takdirde dünyanın en zor mesleğidir. Ancak yaptığımız işin hakkını vermeye gayret edelim. Sizlerin sayesinde devletin imkânları vatandaşlara ulaşıyor. Bu vesile ile Muhtarlar Günü’nüzü kutlar görevinizde başarılar dilerim” şeklinde konuştu.

Haber: EKSPRES

 

 


Haber Okunma Sayısı : 1983
19.10.2016Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın