Pass

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) 2016-2017 eğitim-öğretim yılına 35 bin öğrenci ile başladı. 2016-2017 eğitim-öğretim yılında özellikle yeni açılan fakülte ve bölüm/programlarla 10 bin yeni öğrenci BEÜ ailesine katıldı. 

BEÜ halen 13 Fakülte, Devlet Konservatuvarı, 3 Enstitü, 5 Yüksekokul, 7 Meslek Yüksekokulu ve 30 Araştırma ve Uygulama Merkezi ile Batı Karadeniz Bölgesinin güçlü bir yükseköğretim kurumu olarak her geçen gün kalite ve kapasitesini artırmaya kararlılıkla devam ediyor. Bu çerçevede 10 bin yeni öğrenci daha BEÜ ailesine dahil oldu. BEÜ’de başta Eczacılık Fakültesi olmak üzere, Bilgisayar Mühendisliği, Psikoloji bölümleri gibi 20 farklı yeni bölüm-program ilk defa öğrenci almaya başladı.

2016-2017 eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte tüm öğrencilere başarılı bir eğitim yılı dileyen BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer; “Üniversitemiz her geçen gün eğitim-öğretim, araştırma ve topluma hizmet faaliyetlerinin kapasitesi ve kalitesini artırmaya devam etmektedir. Üniversitemizin öğrenci sayısını da belirlediğimiz strateji çerçevesinde her yıl artırmaktayız. Bu yıl 10 bin yeni öğrencimiz BEÜ ailesine katıldı. Kendilerini hem bu başarılarından hem de bizi tercih ettiklerinden dolayı kutluyor ve üniversitemize hoş geldiniz diyorum. Üniversitemiz sadece sayısal artışa önem vermemekte aynı zamanda kaliteyi de büyüme stratejisinin merkezine koymuştur. Tüm kampüslerimizde çok önemli yatırımlar yapılmış, eğitim-öğretimle ilgili tüm altyapı, derslikler ve laboratuvarlar güncellenmiş ve eksiksiz bir şekilde hizmete sunulmuştur. 2016-2017 akademik yılı itibariyle tüm eğitim birimlerimizde ya yeni ya da güncellenmiş 150 laboratuvar hizmet verecektir. Eğitim-öğretimde aktif olup da laboratuvarı olmayan tek bir bölüm veya programımız bulunmamaktadır. Bu son derece gurur verici bir başarıdır. Ayrıca bilindiği gibi üniversitemiz yükseköğretimde kurumsal değerlendirme alanında Avrupa’nın en prestijli programı olan Avrupa Üniversiteler Birliği Kurumsal Değerlendirme Programı (IEP)’in kurumsal kalite değerlendirilmesinden bu ay başarıyla geçti ve başarı etiketini kullanmaya hak kazandı. Aynı zamanda Avrupa Üniversiteler Birliği (EUA)’nın bağımsız bir üyelik hizmeti ve Avrupa Yükseköğretim Kalite Güvencesi Birliği (ENQA)’nın tam üyesi de olan IEP’e Türkiye’den şu ana kadar sadece 18 Üniversite başvuruda bulundu. Başvuruda bulunan Üniversitelerin çoğunluğu Ankara ve İstanbul’da yer alırken Batı Karadeniz bölgesinde bu süreci başarıyla tamamlayan tek üniversite Bülent Ecevit Üniversitesi oldu. Bu başarı üniversitemizin yükseköğretimde kalite alanında ülkemizde daha ön plana çıkmasına yol açacak ve hem öğrenciler hem de akademisyenler tarafından tercih edilebilirliğini artıracaktır. Bu duygu ve düşüncelerle 2016-2017 eğitim-öğretim yılının öğrencilerimize tüm akademik ve idari personelimize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Haber: EKSPRES

 


Haber Okunma Sayısı : 1887
20.09.2016Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın