Pass

Çaycuma Hacı İbadi Köyü Hamdiloğlu Mahallesi Camisinin Temeli Kaymakam Serkan Keçeli ve İlçe Müftüsü Mahmut Rauf Arcaklıoğlu tarafından atıldı.

Temel atma programı Çaycuma Kaymakamı Serkan Keçeli, Çaycuma Belediye Başkanı, İlçe Müftüsü Mahmut Rauf Arcaklıoğlu, Ak Parti Çaycuma İlçe Başkan Yardımcısı İlhan Gedik ve Yönetim Kurulu Üyeleri, TDV üyesi Mustafa Muslu ve kalabalık bir cemaatin katılımıyla gerçekleşti.

Temel atma merasiminde Merkez 50. yıl Camii Din Görevlisi Murat Yaşa sunumu yaptı. Programda Kadir Güney, Uğur Kayadibi ve Şafak Karahatıl Hocalarımız da Kuran tilavet edip ilahiler okudular.

İlçe müftüsü Mahmut Rauf Arcaklıoğlu Çaycuma’mızın her Köyünde camilerimiz mevcut diyerek, Camisi olmayan mahallemizde kalmayacak diyerek sözlerine başladı Arcaklıoğlu; "Camiler yeryüzünde Allah'ın evleridir. Tarihtir camiler çünkü hayattır, hakikattir, bilimdir. Gök kubbenin altında mekânlardır. Camiler bilimdir yaygın üniversitelerdir. Camiler sohbettir. Allah'a sığınma mekânlarıdır. Arınma yerleridir. İmanı kuvvetlendiren kalbi cesaretlendiren bu güzel mekânın temeli hayırlı olsun" ifadelerinde bulundu. Kısa zamanda camiinin yapımının hayırlısıyla bitmesi dileklerinde bulunan Müftü Arcaklıoğlu Dua ederek Caminin Temelini Kaymakam, Belediye başkanı ve Köy muhtarı ile birlikte attı.

İlçe Müftülüğü tarafından organize edilen program dolayısıyla açılışa gelen Çaycuma Kaymakamı Serkan Keçeli törende; “Camiler bütün vatandaşların birlik olduğu bir mekan. Sadece beş vakit namaz kılınan bir mekân olarak algılanmış ama baktığınızda orası ayrı bir okul, köyün birlik beraberliğinin simgesi haline gelmesi gereken bir mekân. Bizim Milli Manevi değerlerimizi biraz daha artırmamız lazım. Altyapıyı yapıyorsunuz, kanalizasyonu, içme suyunu yapıyorsunuz, bunların telafisi var ama İnsanın telafisi yok. İnsanımızı vatanını, milletini sevecek şekilde, dinini bilecek şekilde yetiştiremezsek bunun telafisi yok. Cami yapmak kolay. Mümkün olan içini samimi, şuurlu insanlarla doldurabilmek" diyerek caminin hayırlı olmasını diledi.

Yapılan selamlama konuşmalarının ardından Camimizin temeli için kurban kesildi ve dualarla temeli atıldı.

Haber: EKSPRES

 

 


Haber Okunma Sayısı : 4095
03.09.2016Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın