Pass

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS), son dönemdeki gelişmeler ile 21 Haziran’da düzenlenecek panel ve kortej yürüyüşü ile ilgili olarak üretim bölgelerini ziyaret ederek maden işçilerini bilgilendiriyor. 

17 Haziran 2016 tarihinde sabah vardiyasında Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Gelik İşletmesi’nde GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci, Genel Mali Sekreteri Adnan Tıska ile GMİS Karadon Şube Yönetimi, TTK Kozlu Müessesesi’nde GMİS Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Satılmış Uludağ ile GMİS Kozlu Şube Yönetimi, TTK Üzülmez Müessesesi’nde GMİS Genel Sekreteri Hakkı Arslan ile GMİS Üzülmez Şube Yönetimi maden işçilerine bilgi verdi.

DEMİRCİ; "MADENCİLER SESİNİ YÜKSELTECEK"
GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci, Gelik’te maden işçileri son dönemdeki gelişmeleri anlattı ve birlik ve beraberlik içinde seslerini yükselterek saldırıları engelleyecekleri mesajını verdi. Demirci; “Türkiye’nin kömüre ihtiyacı var. İşçi alıp üretimi artırmaktan başka şansımız yok. 21 Haziran’da Zonguldak’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunu kutlayacağız. Aynı zamanda Uzun Mehmet’in kömürü buluşunu kutlayacağız. 21 Haziran Zonguldak için özel bir gün. Biz de Genel Maden İşçileri Sendikası olarak 21 Haziran Salı günü Sendikamızda bir panel düzenliyoruz. İki profesör hocamız bizlere bilgi verecekler. Zonguldak ve Türkiye için, Taşkömürü ve Demir-Çelik sektörünün dününü, bugününü, yarınını anlatacaklar. Türkiye’nin Zonguldak’a ihtiyacı olduğunu bir kez daha anlatacağız. Salı günü tüm arkadaşlarımızı Sendikamıza bekliyoruz. Salı günü saat: 14.00’te panelimiz olacak. Akşama da iftar yemeğimiz var. Ayrıca saat: 17.00’de Zonguldak’ın Kurtuluş Yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde bir kortej yürüyüşü olacak. Biz de madenciler olarak bu yürüyüşte yerimizi alacak, sesimizi yükselteceğiz. İş nedeniyle panelimize katılamayacak arkadaşlarımızı da iş çıkışında saat:17.00’de yapılacak bu yürüyüşe bekliyoruz. Bu mübarek günlerde hep birlikte sesimizi yükseltelim. Allah yardımcımız olsun” dedi.

TISKA; "İŞİMİZE, AŞIMIZA VE ÜLKEMİZE HER ŞART ALTINDA SAHİP ÇIKACAĞIZ"
TTK Geliş İşletmesi’nde maden işçilerine bilgi veren GMİS Genel Mali Sekreteri Adnan Tıska, “Son bir haftadır bazı basın organları ile bazı sivil toplum örgütleri Türkiye Taşkömürü Kurumu’nun özelleştirilmesi gerektiğini savunuyor, yazılar yazıyorlar. Biz Genel Maden İşçileri Sendikası olarak 2010 yılından buyana TTK’nın işçi açıklarına dikkat çekiyoruz. TTK Genel Müdürlüğü’nün önce 3 bin 200 olan işçi talebi, 2014 yılında 4 bin 600 oldu. Ama Hükümet tarafından bu talep görmezden gelindi. Kurum adeta bilerek zarara sürüklenmek isteniyor. Özel sektörün nasıl çalıştığını hepimiz biliyoruz. Örnekleri gördük. Karadon’da 30 arkadaşımız, Soma’da 301 arkadaşımız, Ermenek’te 18 arkadaşımız, Kozlu’da 8 arkadaşımız özelleştirmenin sonucu iş cinayetlerine kurban gitti. Biz, özelleştirmenin ölüm olduğunu, özelleştirmenin ülkemize çıkar sağlamayacağını söyledik, söylüyoruz. Umarım kimsenin kafasından böyle bir şey geçmez. Biz, ekmeğimize el uzanın elini koparmasını biliriz. Biz, ekmeğimize dil uzatanın dilini koparmasını biliriz. Biz, ekmeğimize göz koyanın gözünü oymasını biliriz. Bizim tarihimiz mücadele tarihidir. Ölürüz ama yolumuzdan dönmez, ekmeğimize, aşımıza, işimize ve ülkemize her şart altında sahip çıkarız” dedi.

TTK Kozlu Müessesesi’nde maden işçilerine hitaben konuşan GMİS Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, “Biz Genel Maden İşçileri Sendikası olarak çözüm önerilerimizi Ankara’da da anlattık. İyi niyet çerçevesinde TTK’nın işçi açıklarının giderilmesini talep ettik. Dün TTK’ya işçi alımı için birlikte mücadele etme sözü veren, Bakansa Bakan, Başbakan ise Başbakan işçi alımı için herkesle görüşürüz diyenler, bugün karşımıza farklı niyetlerle çıkarlarsa Sapça tünelinden bu tarafa geçemezler. Bugün patronlar kendilerince çıkıp kendi menfaatleri için bazı açıklamalar yapabilirler. Ama siyasetçilerin görevi patronlara değil halka hizmet etmektir. Özelleştirme demek sömürü demek, açlık demek, ölüm demek, iş güvencesinden yoksunluk demektir. Özelleştirme Karadon’da cinayet demek, özelleştirme Kozlu’da, Soma’da, Ermenek’te cinayet demektir. Bizler birilerinin menfaati için, birileri daha fazla para kazansın diye ölmeye razı gelemeyiz. Ülkemiz için ölürüz, milletimiz için ölürüz, işimiz, aşımız, ekmeğimiz için ölürüz. Ama özel sermayenin menfaati için ölmeyi göze almayız” dedi.

Mutlu, Sendikalarının 21 Haziran’da Zonguldak’ın Kurtuluş Yıldönümü ve Uzunmehmet’i Anma Günü etkinlikleri çerçevesinde düzenledikleri “Taşkömürü ve Demir-Çelik Paneli” ve ardından yürüyüş hakkında maden işçilerine bilgi verdi ve tüm madencileri, eşleri, çocukları ve dostlarıyla birlikte davet etti.

Haber: İHA


Haber Okunma Sayısı : 2203
17.06.2016Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın