Pass

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde teröristlerce yaşanan çatışmada yaralanan ve hastanede şehit olan Piyade Uzman Çavuş Okan Korkut, memleketi Zonguldak’ın Devrek ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı. Şehidin silah arkadaşı ise okşadığı tabutun üzerine mermi bıraktı. 

Devrek ilçesi Merkez Camii’nde öğlen namazının ardından kılınan cenaze namazına AK Parti Milletvekilleri Hüseyin Özbakır, Faruk Çaturoğlu ve Özcan Ulupınar, CHP Milletvekilleri Şerafettin Turpçu ve Ünal Demirtaş, Zonguldak Valisi Ali Kaban, Tuğgeneral Birol Şimşek, Emniyet Müdürü Osman Ak, İl Jandarma Komutanı Albay Haluk Selvi, BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer, belediye başkanları ve protokol üyelerinin yanı sıra şehit ailesi katıldı.

Silah arkadaşları ise şehidin tabutunu bir an olsun yalnız bırakmadı. Şehidin bir silah arkadaşı ise önce tabutu okşayıp sevdi, ardından da tabutun üzerine mermi bıraktı. Şehidin ağabeyi Gökhan Korkut ise güçlükle ayakta durabildi.

Kardeşinin tabutuna uzanan Gökhan Korkut, bölücü terör örgütü üyelerine tepki göstererek “Kardeşim toprağına gömülecek, siz nereye gömüleceksiniz?” dedi. Baba Necati Korkut da oğlu Gökhan ile tabutun başında bekledi.

İl Müftüsü Mürsel Öztürk, cenaze namazı öncesi yaptığı konuşmasında bölücü terör örgütüne tepki gösterdi. Öztürk, ardından cenaze namazını kıldırdı. Tören mangası ve şehidin silah arkadaşlarının omuzladığı şehidin tabutu, cenaze aracına taşındı.

Yaklaşık 8 bin kişinin katıldığı cenaze töreninde gözyaşları sel olup aktı. Binlerce vatandaş, “Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez” sloganları attı. Şehidin tabutu, defnedilmek üzere gözyaşları ve dualar eşliğinde cenaze aracına taşınarak Yılancakuz köyüne götürüldü.

Haber: İHA


Haber Okunma Sayısı : 2865
01.06.2016Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın