Pass

Karayolları Trafik Haftası Güvenliği kapsamında Saltukova Gazi Ortaokulu öğrencileri tarafından etkinlik düzenlendi.

Çaycuma Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe; Saltukova Belediye Başkanı Zerrin Güneş, İlçe Emniyet Müdürü Seyfi Ömer Paça, İlçe Jandarma Karakol Komutanı Ruhi Çevik, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Özdemir, Jandarma Karakol Tim Komutanı Hakan Başol, İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Amiri Selami Turgut ve öğrenciler katıldı.

Günün anlam ve önemini anlatan konuşmayı gerçekleştiren Polis Memuru Mustafa Kızıl şunları söyledi; “Trafik kazalarda insan yol ve çevresinin faktörel etkileri çeşitli oranla olmakla birlikte, kazalara neden olan kusurlar içerisinde insan unsurunun payı yüzde 98’ler düzeyindedir. Bu düzeyin azaltma yöntemlerinden birisi eğitimdir. İnsan eğitimi uzun soluklu bir çalışmayı gerektirmekte ise, trafik kazaları gibi toplum derinden etkileyen sosyal sorunların çözümünde en etkili yoldur. Vatandaşlarımızın trafik güvenliğine yapılacak yatırım kazalar nedeniyle her yıl ödediğimiz 8 milyar dolar civarında soysa ekonomik maliyetin azaltılmasını sağlayacaktır. Bu kapsamda Türkiye trafik güvenliğinin arttırılmasına yönelik eğitim faaliyetlerinin milli eğitim bakanlığı başta olmak üzere yasanın göreve verdiği ilgili bakanlıkların katkılarıyla örgün ve yaygın eğitim yöntemleri sürdürmektedir. İşte karayolları trafik güvenliği haftası bu eğitim faaliyetlerinden birisidir. Haftanın amacı mülkün olduğunca çok sayıda yol kullanıcına ulaşarak riskler ve kurallar konusunda bilinçlendirmektir” dedi.

Öğrencilerin gösterileri ve şiir dinletilerin ardından program sona erdi. İlçe Emniyet ve İlçe Jandarma Trafik Komutanlığı tarafından açılan trafik stantı gezilerek, öğrencilere trafik kuralları ile ilgili broşürler dağıtıldı.

Haber: EKSPRES


Haber Okunma Sayısı : 1847
12.05.2016Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın