Pass

Bölgemizin önemli ressamlardan Aydın Yılmaz Çaycuma İlçesinde 9.cu kişisel sergisini açmaya hazırlanıyor.

Çaycuma Belediyesi tarafından düzenlenen Çaycuma’lılar Buluşuyor etkinliği kapsamında yapılacak olan; “Aydın Yılmaz Çevremizden Tuale yansımalar” isimli Resim Sergisi Bölgemizi en iyi şekilde temsil eden Ressam Yılmaz için büyük önem taşıyor. Bugüne kadar 30 civarında karma sergide yer alan, kişisel 9.cu sergisini 1 Mayıs Pazar günü Çaycuma Kültür ve Sanat Merkezinde saat 15.30’da açacak olmanın heyecanını yaşayan Ünlü Ressam, tüm hazırlıkları tamamladıklarını ve tüm sanatseverleri sergiye beklediğini söyledi.

Ressam Aydın’ın eserleri 5 gün boyunca Çaycuma Kültür ve Sanat Merkezinde sergilenecek.

Zonguldak doğumlu olan Ressam Aydın Yılmaz;1946 yılında Zonguldak’ın Alaplı ilçesi Kılçak köyünde doğdu. 1959-1966 Kastamonu Göl İlköğretim Okulu yıllarında, Mustafa Hükmet Malkoç ve Yusuf Özel gibi hocalardan aldığı dersler ile desen ve porte çalışmalarını geliştirdi.  1964 yılında çizdiği Atatürk portesinin okul yönetimi tarafından ödüllendirilmesi içindeki resim aşkını daha da alevlendirdi. Birçok önemli ressamlardan ders alan, sayısız ödülü bulunan ve yılın öğretmeni seçilen Yılmaz 1996 yılında Milli eğitim Resim Öğretmenliğinden mezun olmasının ardından Ereğli’de özel bir okulda resim öğretmenliğine başladı. 36 yıl emek verdiği öğretmenlik mesleğine 2002 yılında veda etti. Yılmaz’ın yapmış olduğu 8 adet tablosu zamanın devlet büyüklerinde bulunmaktadır. Bugüne kadar Ereğli ve Alaplı’daki festival etkinliklerinde açılmış olan resim sergilerinin tümüne çeşitli eserleri ile katılmıştır. Yerel olarak birçok ödüle sahip olan Yılmaz toplam 8 kişisel sergi açmıştır. Aynı zamanda uzun yıllar Ereğli Sanat Kurumu üyeliği ve bir dönem Alaplı Kent Konseyi Kültür ve Sanat komisyonluğu başkanlığı yürütmüştür. Tabiata çok bağımlı izlenimci bir yapıya sahip olan Yılmaz evli ve 3 çocuk babasıdır. Halen Alaplı’da oturmakta olup, resim çalışmalarını açık havada ve evinde atölye haline getirdiği bir bölümünde sürdürmektedir.

Haber: EKSPRES

 


Haber Okunma Sayısı : 2700
28.04.2016Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın