Pass

BEÜ Öğrenci Konseyinin hazırladığı Kutlu Yaşamı Anlama Programı Çaycuma BEÜ Konferans Salonu’nda düzenlendi.

Kurtuluş Akbaş’ın Kuran tilaveti ile başlayan programa katılım yoğundu. Programa Çaycuma ilçe Müftüsü Mahmut Rauf Arcaklıoğlu, Çaycuma Gençlik merkezi müdürü Şendoğan Kaya, Perşembe Rıfat-Filiz Güpgüpoğlu Orta okulu öğretmeni emine Bircan Arcaklıoğlu, Çaycuma müftülüğü tarafından oluşan Bölge sorumluları, Merkez Din görevlileri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Konferansa konuşmacı olarak katılan Çaycuma ilçe Müftüsü Mahmut Rauf Arcaklıoğlu; Hz. Muhammed’in yaşayan bir Kuran ahlakı olduğunu belirterek “Müşrikler dahi ona ve onun ahlakına hürmet gösteriyorlardı, hatta biliyorsunuz Muhammed-ül Emin diyorlardı.” Diyerek  "İman, Hak, akıl, bilgi ve üniversite konuları " başlıklı bir konferans verdi.

İlçe müftüsü Arcaklıoğlu, üniversite mefkûresinin mabedle doğduğunu ifade ederek, varlık, bilgi, âlem ve insan anlayışı üzerinden iman konusunun yeniden ele alınmasının gerekliliğini dile getirdi.

Okumanın çok önemli olduğunu, neyin, ne zaman, nasıl okunması gerektiğinin iyi belirlenmesi gerektiğini ifade etti.

Kur’an’ın ilk emrinin Oku emriyle başladığını ifade eden Arcaklıoğlu;  Peygamber efendimize gelen ilk vahiyde emredilen okumanın nasıl olacağı üzerinde durdu. Geleceğin gençlerin ellerinde olduğunu, ülkemizin vatanına sevdalı kültürlü ve bilinçli gençlere ihtiyacı olduğunu söyledi. Gençlikte yapılan ibadetlerin önemli olduğunu ve okumanın, ilim tahsil etmenin de aynı zamanda bir ibadet olduğunu anlatan Arcaklıoğlu, Ahlaklı ve Erdemli bir insanın hem kendisine, hem ailesine, hem topluma faydalı olacağını ifade ettikten sonra Konferansı düzenleyen gençlere teşekkür ederek sohbetini tamamladı. Program sonunda Konferansa katılan tüm öğrencilere Peygamberimizin Hayatını anlatan siyer-i Nebi, Osmanlı şeceresi ve gül dağıtıldı.

Haber: EKSPRES

 

 


Haber Okunma Sayısı : 1967
26.04.2016Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın