Pass

Saltukova Beldesi’ndeki 23 Nisan kutlamaları beğeni topladı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Saltukova futbol sahasında tören düzenlendi.

Törene; Kaymakam Serkan Keçeli, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Selçuk Özen, Çaycuma Belediye Başkanı, Saltukova Belediye Başkanı Zerrin Güneş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Özdemir ve Şube Müdürü Bayram Güneş, Halk Eğitimi Akşam Sanat Okulu Müdürü Oktay Aksoy, Çaycuma Jandarma Karakol Komutanı Ruhi Çevik, Saltukova Karakol Komutanı Hasan Kaya, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Açılış konuşmasını Saltukova Belediye Başkanı Zerrin Güneş yaparak şunları söyledi; “Aydınlık geleceğimizin aydınlık yüzleri sevgili çocuklar, her şeyin en güzeline layık olan sizler okuyan, anlayan, araştıran, düşünen, soran, sorgulayan, eleştirilerde bulunabilen, günceli çağdaş yaklaşımlarla değerlendirebilen, yenilikçi, bilim ve teknolojiyi yararlı bir şekilde kullanabilen, milli ve manevi değerlere bağlı, insan haklarına saygılı, insani değerlere tam oalrak algılanmış, kendine güvenen bireyler olarak yetiştirdiğimiz sürece ülkemiz adına büyük bir kazanım olacaksınız”.

Günün anlam ve önemini anlatan konuşmasında ise İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Özdemir söyle dedi; “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde “milletin bağımsızlığını yine milletin azim ve kararlılığı kurulacaktı” anlayışıyla tutuşturulan bağımsızlık meşalesi, 23 Nisan 1920 Cuma günü Ankara’da TBMM, halkın ve milletin sesi olarak milletimize demokrasinin kapılarını aralamıştır. Egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğunu milletin üzerinde hiç bir güç olmadığını tescillemiş, her türlü vesayet anlayışına dayalı yönetim beklentilerini de ortadan kaldırmıştır. Atatürk’ün düşüncesinde çocuklar, milletin geleceğidir. Atatürk çocuklara duyduğu sarsılmaz güvenin ve büyük sevginin ifadesi olarak, 23 Nisan’ı çocuklara armağan etmiştir. Dünyada çocuklarına bayram hediye eden ve bu bayramı bütün dünya ile paylaşan ilk ve tek ülke Türkiye olmakla birlikte Gazi Mustafa Kemal’de bu anlamda müstesna bir yere sahiptir. Bu günü sizlere armağan eden, Mustafa Kemal Atatürk’ün sizlere olan şu hitabını hiç unutmayın, “küçük hanımlar, küçük beyler, sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı bir mutluluk parıltısısınız, asıl aydınlığa boğacak sizsiniz. Kendinizin ne kadar mühim, kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz”.

Okul öğrencilerinin okudu şiirler ve halk oyunları gösterilerinin ardından yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri protokol tarafından verildi.

Kosova Çocuk Halk Oyunları Ekibinin gösterileri büyük beğeni topladı. Saltukova İlkokulu Öğretmenlerinden Yunus İstek’in okuduğu ‘Bayrak’ adlı şiir ise katılanları oldukça duygulandırdı.

Haber: EKSPRES


Haber Okunma Sayısı : 2414
23.04.2016Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın