Pass

 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Çaycuma’da çeşitli kurumlarda makam değişikliği yapıldı.

    Kaymakam Serkan Keçeli’nin koltuğuna oturan Gemiciler Ortaokulu 6’ncı sınıf öğrencisi Sıla Akçaalan, Kaymakam olarak gelecek yıl yapacağı projeler hakkında bilgi verdi.

    Akçaalan; “Bu yıl ‘Çaycuma Okuyor’ projesi kapsamında birçok okulda kütüphaneleri yeniledik. Gelecek yıl ‘Çaycuma Bilimle Buluşuyor’ projesi ile okullarımızdaki tüm fen laboratuvarlarını yenilemeyi düşünüyoruz” dedi. Gemiciler orta oklu öğrenciler ise küçük Kaymakam’dan okullarındaki bilgisayar ve yemekhane sandalyeleri, Atatürk büstü, okul kameraları ve bahçenin yenilenmesi konusunu görüşmek üzere randevu talep ettiler. Sıla Akçaalan, makamın geçek sahibi Kaymakam Serkan Keçeli merak etikleri soruları yöneltti.

    Çocukların bayramını kutlayan ve çeşitli hediyeler takdim eden Keçeli; “Tüm köylerin oyun parkına ihtiyacını olduğunu ancak köy sayısı fazla olduğundan, her köyün parka kavuşmasının biraz zaman alacak. Çocukluğun yaşaması için komşu çocukları ile sokakta oyun oynamanın gerektiğine inanıyorum. Bilgisayar ve tablet başında geçen zamanı oyun olarak görmüyorum” dedi.

Garnizon Komutanı Yüzbaşı Selçuk Özen’i makamına Çaycuma Koleji 4. Sınıf öğrencisi Bersun Türkyılmaz oturdu. Türkyılmaz, komutanlığın faaliyetleri hakkında öğrencilere bilgi vererek dünya çocuklarının bayramını kutladı. Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’nın makamına İmam hatip ortaokul öğrencisi Eyüp Bozacı oturarak, önceki belediye başkanlarına hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.

Bozacı, “Çarşıda başıboş hayvanlar vatandaşlarımıza saldıra bilirler. Bu büyük bir risk oluşturmaktadır. Hayvan barınağımız var ancak 2. Bir hayvan barınağı yapmayı düşünüyoruz. Okulumuza giderken Sıracevizler yolunda kaldırım yok. Ev sayısı da oldukça fazla. Acilen bu sokağa kaldırım yapmayı hedefliyoruz. Çarşının en dip noktalarında geri dönüşüm için kullanacağımız cam, plastik ve kâğıt için ayrı kovalar koyacağız. Fabrikalarımızı filtre takmaları konusunda uyaracağız. Eğitim için okullarımızı ziyaret edeceğiz. Duyduğuma göre okulumuzun otopark sorunu var bunu da çözeceğiz” şeklinde konuştu.

Küçük belediye başkanına teşekkür eden koltuğun asıl sahibi Çaycuma Belediye Başkanı, okul yollarını denetlediklerini ifade ederek, “çok hızlı bir şekilde okulunuza özel bir yol yapacağım. Çaycuma hızlı gelişiyor. Bunun için eleman sayımızı artırmaya çalışıyoruz. Her bölge çalışma bekliyor. Ambalaj atık konusunda da toplumu bilinçlendirip, faaliyetler yapmak üzere odaklandık. Günde 2bin kilo ambalaj atığı topluyoruz. Bu sayede 10 kişi iş sahibi oldu. İlçemize doğal gazı getirdik, Çaycuma’mızın havasını tertemiz yaptık. Gelecek kuşaklar için bu dünyayı kirletmememiz lazım. Çocuklarımızı belediye başkanlığına hazırlamak için eğitelim. Bilim merkezi için proje çalışması yapacağız. Çocuklarımız bilimi deneyerek öğrenecek. Gençlere başarılar diler en kısa sürede büyüyüp memleketimizin hizmetine girmelerini istiyoruz” diye konuştu.

Çaycuma Belediye Başkanı makam değişikliği anısına öğrencilere çeşitli hediyeler takdim etti.

İlçe Emniyet Müdürü Seyfi Ömer Paça’nın makamına İzem Burcu Alagöz oturdu. Alagöz, Çaycuma’daki emniyet tedbirleri ve çalışmalar hakkında bilgi vererek, okullardaki güvenliğin arttırılması talimatını verdi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Özdemir’in makamına oturan Barbaros Kutlutaş 8’nci sınıf öğrencisi Damlanur Taner, bir eğitimci olarak tüm öğrencilerin bayramını kutladı.

Taner, ‘ Mutlu huzurlu ve başarılı nesillerle yetiştirmek birinci hedeflerim arasında. Çaycuma’da sanat veya sosyal faaliyetler ilgilenen çocukların okuldaki başarılarının düşük olduğuna dahi yanlış bir kanı var. Ben milli eğitim müdüresi olarak bu algıyı değiştirmek için çaba sarf edip, sosyal faaliyetleri teşvik amacıyla çocuklara ödüller vererek onura etmek istiyorum. Zaten TEOG 8. sınıf öğrencilerine oldukça stres yaratıyor. Sınavda başarılı sonuç alanları ödüllendirmek için gezilere götürmek istiyorum. Ayrıca okul çevresindeki yolların trafik ve yol güvenliği çok önemli” dedi.

Haber: EKSPRES


Haber Okunma Sayısı : 1840
22.04.2016Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın