Pass

Çaycuma Müftülüğü tarafından İstasyon Mahallesi kapalı Pazaryerinde Kutlu Doğum programı düzenlendi.

Programa; Çaycuma Belediye Başkanı, İlçe Müftüsü Mahmut Rauf Arcaklıoğlu, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Coşkun Ulutaş, AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Çolakoğlu ve yönetim kurulu üyeleri, SGK Çaycuma Şubesi Başkanı Hasan Hüseyin Çetinkaya, Memur Sen İlçe Başkanı Kenan Tunç, Türkiye Diyanet Vakfı Çaycuma Temsilcisi Nihat Bozacı, İbrahim Ethem Erkek Öğrenci Yurdu Müdürü Ahmet Acar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından selamlama konuşmasını gerçekleştiren Çaycuma Belediye Başkanı; “2014 yılında göreve geldiğimde ilk tanıştığım topluluk Kutlu Doğum Haftası programı idi. Binlerce insanımız bu anlamlı gün için bir araya gelmişti. Geçen seneki temamız samimiyetti. Bu senede en çok ihtiyacımız olan bir arada yaşamak anlamına gelen “Gelin “Birlik Olalım’ Bu birliktelik her şeyde aynı düşünmek aynı şekilde yaşamak değil. Biz Allah’ın yarattığı varlıklar olarak bize sunduğu nimetlerle ve birbirimizi her ne kadar anlamasak da aynı düşünmesek de, aynı şeylere inanmasak ta bir arada yaşamanın u-yolunu öğrenmemiz lazım. Bütün dünyada ve ülkemizde yaşadığımızı sıkıntıların altında yatan ayrılık, tezattır” dedi.

Fatih Camii 4-6 yaş Kuran Kursu öğrencilerinin seslendirdiği ilahiler ve Kuran tilavetinin ardından İlçe Müftüsü Mahmut Rauf Arcaklıoğlu günün anlam ve önemini anlatan konuşmada şunları söyledi; “Sabah namazlarını geçen yıl İstasyon Mahallesinden başlattık. Çaycuma çok özel bir şehir. Mehmet Akif’in deyimiyle en baştan başlamak lazım. Oda sabah namazıdır. Bu ilçenin kendini en geri hisseden bölgesi İstasyon Mahallesidir. Vatandaşlarımız Çaycuma’ya geldiğinde ilk olarak terminale uğruyorlar. Bundan tam bir yıl önce İstasyon Göçmenler Camiimizde sabah namazlarına “Bismillah” dedik. Çaycuma’nın her yerinde sabah namazı buluşmalarımızda insanlarımız camilere doluyor. Bir şehirde maneviyat yüksekse ahlakta yüksek olur. Bir şehri imar eden o şehrin maneviyatıdır. Ancak gençliği ihmal ederseniz maneviyat bıraktığınız şehir ve gençlik o şehri tarumar edecektir. O yüzden ‘gençlik dedik, İstasyon’ dedik. Çünkü ilk Gençlik Buluşmasını Fatih Camii’nde Fatih’in gençliği ile yaptık.. Bu şehirde insanlığı yücelteceğiz, insanı yaşatacağız. Onun için istediğiniz kadar maddi değerleri yükseltin, eğer maneviyatınız ahlakınız, dini değerleriniz zayıfsa bu şehide yaşamanın anlamı yok. Onun için kardeşlik, samimiyet dedik. Bu senede gelin canlar bir olalım sevelim, sevilelim, bu dünya kimseye kalmaz” dedi.

Haber: EKSPRES


Haber Okunma Sayısı : 2209
21.04.2016Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın