Pass

Bülent Ecevit Üniversitesi geliştirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle topluma hizmetlerini sürdürüyor. Topluma duyarlı ve içinde bulunduğu şehrin ve bölgenin sorunlarına çözümler üretmeye yönelik pek çok uygulamayı başarıyla hayata geçiren Bülent Ecevit Üniversitesi bir dizi sosyal sorumluluk projesine daha imza atacak. Bölgenin önemli sorunlarından biri olan obezite ile mücadele kapsamında Ereğli Eğitim Fakültesi 22 Nisanda “Yemek için yaşama, yaşamak için ye”, 2 Mayısta “Yaşamına Hareket Kat” ve “Sağlıklı Yaşamı Öneriyoruz”, 3 Mayısta “Obezite Kaderiniz Değil Tercihinizdir” ve “Abur Cubur Olacağı Budur” adlı projeleri hayata geçirecek. 

Projeler kapsamında şehir ve köylerde yaşayan ortaokul öğrencilerinin obezite ile ilgili bilgilendirilmesi, veliler ve öğrencilere afiş, pankart, broşür gibi materyaller dağıtılarak farkındalık oluşturulması hedefleniyor. Öğrencilerin daha ortaokul çağından başlayarak sağlıklı beslenmeye teşvik edilerek çocukluk gençlik dönemlerinde obezite ve obezitenin yol açtığı pek çok hastalığa yakalanması önlenerek sağlıklı nesiller yetiştirilmesi amaçlanıyor.

Bilindiği üzere Bülent Ecevit Üniversitesi’nin tüm akademik birimlerinde 2012-2013 akademik yılından bu yana zorunlu olarak verilen Sosyal Sorumluluk Projesi dersi ile öğrenciler toplumsal ihtiyaçlara yönelik çeşitli alanlarda projeler hazırlayıp uygulama fırsatını bulunuyor. Sosyal Sorumluluk Projesi dersi aracılığıyla BEÜ, öğrenciler arasında topluma karşı farkındalık oluşturmanın yanı sıra bölgede de toplumsal duyarlılık kültürü oluşturulmasını sağlanıyor.

Obeziteyle mücadele amacıyla beş önemli projeye imza atmaya hazırlanan BEÜ Ereğli Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Azar “Eğitim kalitesi ve üstün altyapısı ile gün geçtikçe büyüyen ve gelişen fakültemiz verdiği yüksek kaliteli eğitim hizmetleriyle yarınlarımızı şekillendirecek donanımlı öğretmenler yetiştiriyor. Bunun yanı sıra, BEÜ’nün topluma hizmet hedefi doğrultusunda pek çok proje hayata geçirilmiştir. Obezite konusunda farkındalık olşturmayı hedefleyen projelerimizle topluma hizmetimizi sürdürmekteyiz” şeklinde konuştu.

BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer obeziteyle mücadeleyi amaçlayan projelerle ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Öğrencilerimize sunduğumuz yüksek kaliteli eğitim hizmetlerinin yanı sıra bulunduğu bölgeye ve topluma hizmeti amaç edinen Bülent Ecevit Üniversitesi pek çok önemli projeyi hayata geçirmeyi sürdürüyor. Ereğli Eğitim Fakültemizin gerçekleştireceği projeler, bölgemizin başlıca sorunları arasında yer alan obezitenin önlenmesi konusunda farklılık yaratacaktır. Bilindiği üzere Türkiye'nin kamuya bağlı ilk ve müstakil binası olan tek obezite ve diyabet merkezini hizmete açmak üzereyiz. Dev yatırımlarla hayata geçirilen bu merkezde yürütülecek uygulamalar konusunda tecrübe paylaşımı amacıyla 13 Nisan tarihinde İngiltere'nin saygın yükseköğretim kurumlarından Oxford Üniversitesi obezite ve diyabet merkezine bir ziyaret gerçekleştirdik. Merkezimizin ve Eğitim Fakültemizin gerçekleştireceği projelerin bölgemize şimdiden hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Haber: EKSPRES

 


Haber Okunma Sayısı : 1697
21.04.2016Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın