Pass

Çaycuma Halk Eğitimi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü tarafından BAKKA destekli açılan “Kadınlarımızın Elinde Pelemet Bezi Engel Tanımaksızın Hayat Buluyor” projesi kapsamında dokuma tezgahlarının açılışı gerçekleştirildi.

Açılışa, Kaymakam Serkan Keçeli, Garnizon Komutanı Selçuk Özen, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Özdemir ve şube müdürleri, İlçe Müftüsü Mahmut Rauf Arcaklıoğlu, AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Çolakoğlu, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Coşkun Ulutaş, İbrahim Ethem Erkek Öğrenci Yurdu Müdürü Ahmet Acar, Erkek Yetiştirme Yurdu Müdürü Mesut Özmekik, Zonguldak Halk Eğitim Merkezi Müdürü Zülfikar Uçar, Memur Sen İlçe Temsilcisi Kenan Tunç kurs öğreticileri katıldı.

Çaycuma Halk Eğitimi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Oktay Aksoy proje hakkında bilgi vererek; “2015 tarihinde göreve başladıktan sonra arkadaşlarımız ile birlikte BAKKA’ya sunmak amacıyla bir proje hazırladık. Projemiz kabul edildikten sonra yürütme sürecinin çok zor olduğunu gördük. Ancak başardık ve sonuna geldik. Atölyelerimizi kurduk, makinelerimizi aldık. Ortalama 90 bin lira bütçesi müdürlüğümüze sağladık. Projemizde pelement bezi dediğimiz bez üretiliyor. Çaycuma’da kaybolmaya yüz tutmuş bir eseri Çaycuma’ya ve ekonomisine kazandırmaya çalıştık. Bu projede 3 kurs açtık. 75 öğrenciye eğitim veriyoruz. Öğrencilerimiz İŞKUR desteği ile ücretlerini de alıyorlar. 5 tanede engelli öğrencimiz var. Kurs 26 Mayıs’ta sona erecek” diye konuştu. Kaymakam Serkan Keçeli ise Çaycuma’nın geçmişini tekrar canlandırmanın mutluluğunu yaşadığını ifade ederek; “Bazı değerler vardır ki kolay kazanılmaz. Yıllarca emek harcanması lazım. Bizde göreve geldiğimizde Çaycuma’nın pelement bezi olduğunu duyduk. Bu proje hayata geçmeseydi bu değerimiz yok olacaktı. Yeni bir gelir kapısı olduğu için emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Kurs açmak kolay ama altyapı ve alet olmazsa ortaya bişeyler çıkarma imkânına sahip olmuyoruz. Kursumuzun üreten ve çalışan kadınlarımıza hayırlı olmasını diliyorum “diye konuştu.

Kursun açılışı yapıldıktan sonra kurs öğreticisi dokuma tezgâhları ve ürünler hakkında bilgi verdi.

Haber: EKSPRES


Haber Okunma Sayısı : 2227
20.04.2016Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın