Pass

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genişletilmiş Başkanlar Kurulu, Genel Başkan Ahmet Demirci’nin Umre ziyaretinde bulunması nedeniyle, Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu başkanlığında Genel Merkez Başkanlar Kurulu Toplantı Salonu’nda toplandı. 

Toplantıya GMİS Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, Genel Sekreteri Hakkı Arslan, Genel Mali Sekreteri Adnan Tıska, Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Satılmış Uludağ ile GMİS’e bağlı Karadon, Kozlu, Üzülmez, Armutçuk, Amasra, MTA ve Merkez Servisleri Şubelerinin Başkanları ile tüm yöneticileri katıldı.

“SENDİKAMIZ TÜRKİYE GENELİNDE ÖRGÜTLENME ÇALIŞMALARINA HIZ VERMEYE BAŞLADI”
Toplantının açılışında bir konuşma yapan GMİS Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu şöyle konuştu; 
“Türkiye ve Dünya olarak hızlı gelişen ve hızlı değişen bir gündemimiz var. Öncelikle ülkemizi savunmak için, ülkemizin birlik ve beraberliğini, ülkemizin bütünlüğünü korumak için mücadele eden güvenlik güçlerimize kolaylıklar diliyorum. Allah onları muvaffak etsin. Ülkemizin birlik ve beraberliğini, bütünlüğünü koruma adına kendini siper eden, kendilerini feda eden güvenlik güçlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Mekanları cennet olsun. Başta geçtiğimiz hafta Gelik’te kaybettiğimiz maden şehidimiz olmak üzere tüm maden şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyoruz.7 Nisan’da Ankara’da TÜRK-İŞ Başkanlar Kurulu’na katıldık. Orada alınan kararları değerlendirmek, orada alınan kararları hayata geçirebilmek için neler yapılabileceğini görüşmek üzere toplandık. Bununla birlikte bildiğiniz gibi İşçi Sınıfının emek, dayanışma ve mücadele günü olan 1 Mayıs kutlamaları ile alakalı çalışmalar yapmak üzere buradayız. Türkiye’nin en önemli konularından biri olan kiralık istihdam bürolarının ve esnek çalışma sisteminin değerlendirilmesi ve buna karşı yapılacak çalışmalar ve mücadele yöntemleriyle alakalı olarak burada bir görüş alışverişinde bulunacağız. Geçtiğimiz günlerde Hükümetin açıklamış olduğu taşeron işçilere kadro konusunun geldiği nokta ve çözüm için neler yapılabileceği konusunda fikir alışverişi yapacağız. Örgütlü bulunduğumuz Türkiye Taşkömürü Kurumu’nun ve Maden Tetkik Arama Kurumu’nun işçi açıklarının giderilmesi için bugüne kadar yapılan çalışmaları ve bundan sonra neler yapılabileceğini ve yol haritamızın ne olacağını beraber tartışacağız. Sendikamız Türkiye genelinde örgütlenme çalışmalarına hız vermeye başladı. Örgütlenme konusunda da neler yaptığımızı ve neler yapacağımızı Başkanlar Kurulumuzda masaya yatıracağız. İnanıyorum ki Başkanlar Kurulumuz, ülkemiz ve bölgemiz adına hayırlara vesile olur.Ülkemizin birlik ve bütünlüğü, işçi sınıfının sorunları hakkında bugüne kadar nasıl duyarlı olduysak bundan sonra da aynı hassasiyeti göstereceğimizin bilinmesini istiyoruz.

“GEÇTİĞİMİZ YIL 1 MAYIS’I ZONGULDAK TARİHİNİN EN GÜZEL 1 MAYIS’I OLABİLECEK ŞEKİLDE KUTLADIK”

GMİS Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, gazetecilerin de sorularını yanıtladı. 1 Mayıs Emek, İşçi ve Dayanışma Günü'nü Çanakkale'de kutlayacaklarının altını çizen Mutlu şöyle devam etti:

"1 Mayıs Birlik, Mücadele ve Dayanışma günü ile ilgili bir soruya Mutlu, “Bildiğiniz gibi geçtiğimiz yıl 1 Mayıs’ı Zonguldak tarihinin en güzel 1 Mayıs’ı olabilecek şekilde kutladık. Geçtiğimiz yıl TÜRK-İŞ Başkanlar Kurulu, 1 Mayıs’ı Emeğin Başkenti olan Zonguldak’ta kutlama kararı almıştı. Gerçekten büyük bir katılımla bize güzel bir duygu yaşattılar. TÜRK-İŞ Başkanlar Kurulu, 1 Mayıs’ı milli mücadele ruhunun yeşermiş olduğu Çanakkale’de kutlama kararı aldı. Biz de TÜRK-İŞ Başkanlar Kurulu’nun almış olduğu bu karar doğrultusunda bu yıl Çanakkale’de kutlayacağız."

“TTK’YA İŞÇİ ALDIRMAK İÇİN GÖRÜŞMELERİMİZ DEVAM EDİYOR”
Bir gazetecinin “TTK’ya işçi alımı konusundaki çalışmalarınız nelerdir?” şeklindeki sorusuna Mutlu; “TTK’nın ve MTA’nın işçi açıklarının giderilmesi için göreve geldiğimiz günden bugüne yoğun bir çaba sarf ediyoruz. Bölgemiz insanı büyük bedeller ödedi. Ülkemizin zor günlerinde bulunulan fedakarlıkları ve hatta mükellefiyet dönemleri hatırlandığında ne gibi bedeller ödediğimiz anlaşılacaktır. Görüşmelerimiz devam ediyor. Cumhurbaşkanımızla, Başbakanımızla, ilgili bakanlar ve bakanlık bürokratlarıyla görüşmeler yaptık, bu görüşmeleri sürdüreceğiz.Umut ediyoruz ki TTK’ya bir an önce işçi alınır ve bölge olarak, Zonguldak olarak yine iyi günlere yürümeye başlarız. Özellikle şu hususu belirtmek istiyorum; TTK, Zonguldak’ın ve ülkemizin en önemli kurumlarından biridir. TTK’ya işçi aldırmak sadece Sendikamızın göreviymiş gibi bir algı oluşması doğru değil. Bu konuda siyasetçilerimize büyük görev düşüyor. Siyasetçilerimizden bugüne kadar yaptıklarından çok daha fazla katkı vermelerini bekliyoruz” dedi.

GMİS Genel Merkezi’nde yapılan toplantı sonrasında yayınlanan Sonuç Bildirisi ise şöyle yer aldı:
"7 Nisan 2016 tarihinde Ankara’da yapılan TÜRK-İŞ Başkanlar Kurulu toplantısına katılan Genel Başkan Yardımcımız İsa Mutlu, toplantıda ele alınan konular hakkında Başkanlar Kurulu’nu bilgilendirdi. Başkanlar Kurulumuz, geçtiğimiz yıl Soma ve Kozlu maden faciaları başta olmak üzere tüm maden şehitlerimizi anmak için Emeğin Başkenti Zonguldak’ta yapılan; İşçilerin, Emekçilerin Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü olan 1 Mayıs Bayramı’nın bu yıl TÜRK-İŞ Başkanlar Kurulu kararı doğrultusunda Çanakkale’de kutlanması için çalışmalara başlamıştır. Zonguldak’ta ve Bartın’da başka örgütler tarafından 1 Mayıs Kutlama kararları alınması durumunda, Sendikamızın pankartı açılacak ve katılmak isteyen arkadaşlarımız mitingde yerini alacaktır. Başkanlar Kurulumuz, Kiralık İşçilik Yasa Tasarısı’nın TBMM Gündemine alınması durumunda, TÜRK-İŞ’in alacağı her türlü eylem kararlarının en etkili şekilde hayata geçirilmesi kararı almıştır. Başkanlar Kurulumuz, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK), Maden Tetkik Arama Kurumu (MTA) ve özel sektör işyerlerimizdeki sorunları ele almış; TTK ve MTA’daki işçi açıklarının acilen giderilmesi için görüşme ve çalışmaların sürdürülmesi, işyeri sorunlarının Genel Müdürlük ve ilgili sorumlularla görüşülerek çözülmesi, TTK’da harici servislerde çalışan arkadaşlarımızın haftalık izin ve diğer sorunlarının çözümü için çalışmaların sürdürülmesi kararlarını almıştır. Başkanlar Kurulumuz, Genel Merkez’de örgütlenme birimi oluşturularak örgütlenme çalışmalarının ülke genelinde sürdürülmesi kararını almıştır. Başkanlar Kurulumuz, ülkemizi kargaşa ve kaosa sürüklemek, güçsüz düşürmek isteyen dışarıdaki ve içerideki karanlık odakların beslediği terör olaylarına karşı; Ulusal Kurtuluş Savaşımızın başlangıcı ve bağımsızlık mücadelesi meşalesinin yakıldığı cephe olan Çanakkale Ruhuyla; ülkemizde birliğin, beraberliğin, kardeşliğin korunması ve geliştirilmesi için her zaman ve her şart altında mücadeleyi sürdürmeye kararlıdır."

Haber: EKSPRES

 


Haber Okunma Sayısı : 1791
15.04.2016Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın