Pass

Çaycuma’nın tek Z Kütüphanesi en kalabalık okullardan biri olan Barboros Kutlutaş Ortaokulu’nda açıldı.

Açılışa; Kaymakam Serkan Keçeli, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Selçuk Özen, İl Milli Eğitim Müdürü Turgut Özbek ve şube müdürleri, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Özdemir ve şube müdürleri, Halk Eğitimi ve Akşam Sanat Okulu Müdür Oktay Aksoy, İlçe Müftüsü Mahmut Rauf Arcaklıoğlu, okul müdürleri katıldı.

Barbaros Ortaokulu Müdürü Harun Toksoy kütüphanenin Kaymakamlık ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün katkıları ile yapıldığını ifade ederek;” Önemli olan açılış yapmak değil, kullana bilirlik kazanmaktır. Bu kütüphanemizde inşallah işlevini yerine getirecektir ”dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Turgut Özbek öğrenci iken kitap kurdu olduğunu söyleyerek; “Kütüphane demek, dünya demektir. Burasının çocukların akşam edeceği bir kütüphane olmasını temenni ediyor, emeği geçenlere teşekkür ediyorum ”dedi.

Kütüphaneleri ödev yapılan yerler değil, boş zamanları en iyi şekilde değerlendirecek mekânlar olması için çalışma başlattıklarını ifade ederek; “Gene yılda beri uyguladığımız ‘Çaycuma Okuyor’ kampanyamız vardı. Bu kapsamda çocuklarımızı ödüllendirerek kitap okumaya teşvik ediyorduk. Ama ne zaman okullarımıza gitsem, kapısı kilitli kütüphaneler ile karşılaştım. Bazı okullarımızın ise kütüphane denecek mekânı bile yoktu. Bu yıl beşinci kütüphanemizi açıyoruz. Önceden kütüphane deyinde sadece kitap ve raflar aklımıza geliyordu. Şimdi baktığımızda gözümüzü gönlümüzü açan bir mekâna kavuşuyoruz. En kalabalık okulumuz olduğu için nitelikli kütüphane dediğimiz Z kütüphanemizi bu okulumuzda gerçekleştirdik. Kütüphanelerin güzelliği içinde öğrencilerin çokluğu ve kitapların çok okunması ile ortaya çıkacaktır. Bu kütüphanemiz içinde bol bol kitap okuyan öğrencilerin kazanılmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Kütüphanenin açılışını bir öğrenci ile birlikte yapan Kaymakam Keçeli son derece modern döşenmiş kütüphanenin okul hayırlı olması dileğinde bulundu.

Haber: EKSPRES

 

 


Haber Okunma Sayısı : 2327
12.04.2016Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın