Pass

Çaycuma’da Şubat ayı aday öğretmenleri yetiştirme programına alınan 48 öğretmen için tanışma ve istişare toplantısı düzenlendi.

Toplantıya, Kaymakam Serkan Keçeli, İl Milli Eğitim Müdürü Turgut Özbek, Şube Müdürleri, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Özdemir ve şube müdürleri, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.   

Toplantının açılış konuşmasını yapan emekli öğretmen Hayrullah Saki, öğretmenler tavsiyelerde bulunarak, öncelikle mesleklerini çok sevmelerini ve başarılı öğrenciler yetiştirerek topluma kazandırmalarını temenni etti.

Hayatta en zor mesleklerden birinin öğretmenlik olduğunu belirten Kaymakam Keçeli, “inşallah aday öğretmenlerimiz nasıl bir görece talip olduklarının farkındadırlar diye düşünüyorum. Görevlerinizi en iyi şekilde yapın. Sizden ricam öğrencileriniz için fedakârlık yapmanızdır. Sadece 657 tabi memuriyet kavramı içerisindeki kanundaki kısmını yaparsanız ben hiç birinize öğretmen gözüyle bakmam. Öğretmen benim gözümde memur değildir. Siz nasıl ne zaman kendinizden fedakârlık yaparak çocuklarımıza faydalı olmak adına nasıl bir şeyleri fazla yapabilirim derseniz, akşam yatağınıza yattığınızda öğrencileriniz aklınıza gelmezse sizler kendinizi öğretmen olarak görmeyin lütfen. Toplumumuzda öyle çocuklar var ki parçalanmış ailelere sahip, ilgisi ve alakası olmayan aile tabloları içerisinde büyüyen, anne babasını kimse seçemez. Sizlerin asıl bu çocuklarımıza öğretmenlik yapmanız gerekiyor. Siz o çocuklara dokunmazsanız, zararlı bireyler olarak toplumun içerisine gireceklerdir. Bu ülkede en önde gelen isimlerin başa gelmesini sağlayanlar öğretmenleridir. Fedakârlıklarla onların yetişmesini sağlarlar. Yapmadığımız fedakârlık ve eksik yaptığımız işlerle biz ne yazık ki bu ülkede hırsızların ve katillerin yetişmesine sebep olan kişiler oluruz. İnşallah hakkını vererek öğretmenlik vazifesini yapmak hepinize nasip olur. Memur öğretmenlik değil de, hakkını vererek öğretmenlik yapmayacaksak maaş almak için başka yöntemler kullanın. Toplumun ve milletin sizlerden büyük beklentileri var. Sıkıntılı öğrencilerinizi arka plana itmeyin. Her öğrencinin çok değerli olduğunu unutmayalım” diye konuştu.

Fen Lisesi öğrenci yurdunda düzenlenen yemek ikramının ardından öğretmenler meslek guruplarıyla tanıştı.

Haber: EKSPRES


Haber Okunma Sayısı : 1448
12.04.2016Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın