Pass

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından Akademi Lisans ve İlim Araştırmalar Derneği’nin koordinasyonunda düzenlene İmam Hatip Ortaokulları Arapça yarışmaları Zonguldak İl Elemeleri Çaycuma Kültür ve Sanat Merkezi’nde yapıldı.

Arapça şiir, hikâye, çocuk şarkıları dalında gerçekleştirilen yarışmalara Çaycuma Kaymakamı Serkan Keçeli, İlçe Milli Eğitim Müdür yardımcısı Dursun Şen, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Özdemir, Çaycuma İlçe Müftüsü Mahmut Rauf Arcaklıoğlu ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Çaycuma İmam Hatip Ortaokulu Müdürü İhsan Günay şunları söyledi; “7’si düzenlene yarışmalara ev sahipliği yapmaktan son derece mutluyuz. Arapça, İslam’ı kabulümüzle birlikte bir Türklerin ikinci bir dili ola gelmiştir. Arapça tarihimizde bilgi sistemimizin de aracı olmuştur. İslam kültürünün dili olmuştur. Bu bağlamda Arapça, İslam Kültürü ve medeniyetimizde önemli bir yere sahiptir. Arapça İslami ilimlerim dilidir. Çünkü asırlar boyunca tüm İslami ilimler Arapça yazılmıştır. Diğer taraftan Arapçayı bizler için önemli yapan vahyin diliş, hadisin dili ve ibadetimizin dili olmasıdır. İlahi mesajı daha iyi anlamanın yolu Arapçayı öğrenmekten geçer. Kur’an ve sünnet gibi temel kaynaklar ile bunları açıklamak amacıyla yazılan metinleri doğru bir şekilde anlayabilmek için Arapçayı iyi bilmek gerekmektedir. Bugün dünyada 22 ülkede 425 milyonu aşkın nüfusun konuştuğu bir dil olmasından ayrıca önem arz ediyor. Bir dili öğrenmek, o dili bilenlerle iletişim kurabilmek demektir” dedi.

Yarışmada dereceye giren okullar ise şöyle Arapça şiir okuma, birinci Çaycuma İmam Hatip Ortaokul, ikinci Ereğli İmam Hatip Ortaokulu, üçüncü Gökçebey İmam Hatip Ortaokulu. Arapça Hikâye Canlandırma birinci Zonguldak AİHL İmam Hatip Ortaokulu, ikinci Çaycuma İmam Hatip Ortaokulu Arapça Çocuk Şarkıları dalında birinci Zonguldak AİHL İmam Hatip Ortaokulu, ikinci Çaycuma İmam Hatip Ortaokulu, üçüncü Devrek Atatürk İmam Hatip Ortaokulu oldu.

Haber: EKSPRES


Haber Okunma Sayısı : 3028
09.04.2016Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın