Pass

Çaycuma TSO’nun Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı desteği ile yürütmekte olduğu “Çaycuma’da Katma Değeri Yüksek Ahşap Ürün Üretimi” projesi kapsamında açılan “Ahşap Hediyelik Eşya üretimi” kursu öğrencileri ile İstanbul’a teknik bir gezi düzenlendi.

Gezi kapsamında kursiyerler önce İstanbul Oyuncak Müzesini gezerek çeşitli oyuncaklarla ilgili hem tarihi gelişimi gördüler hem de kendi üretecekleri ürünlerle ilgili fikir sahibi oldular.

Müzedeki oyuncaklardan alınan fikirleri Çaycuma’da hayat geçirmek için sabırsızlandıklarını ifade eden kursiyerler ertesi gün İslam Eserleri Müzesi’ne giderek hem İslamiyet tarihi boyunca sanatsal ürünleri incelediler. Bu müzedeki ahşap ve diğer malzemelerle yapılan eserleri de kendi imalatlarına yansıtacaklarını belirten kursiyerle kısa bir İstanbul turunun ardından Çaycuma’ya döndüler.

Çaycuma Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Rifat Sarsık gezi ile ilgili olarak "Kursiyerlerimizin hem ufuklarının açılması açısından hem motivaslarının artırılması açısından yapılan gezi oldukça yararlı olmuştur. Kursiyerlerimizin yapacakları ürünler konusunda fikirleri oldukça geniş. Kursumuzun tamamlanmasının ardından Çaycuma’da Hediyelik Ahşap Ürünleri ile gelişmelerin olacağı ve bu ürünlerinin yapımına olan ilginin artacağı kesindir. Kursumuzun açıldığı günlerde ahşap imalatı ile ilgili neredeyse hiçbir bilgisi olmayan katılımcılarımızın; ürün tasarımından bahsedecek ustalığa geleceği günler de yakındır ”dedi. 

Haber: EKSPRES


Haber Okunma Sayısı : 1681
04.04.2016Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın