Pass

Zonguldak’ta Anadolu İmam Hatip Liseleri arası Arapça şiir, metin canlandırma ve bilgi yarışması yapıldı. Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından 7. Arapça etkinlikleri yarışmaları Zonguldak İl finali, Çaycuma İmam Hatip Lisesinin koordinatörlüğünde Çaycuma Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

Şiir, metin canlandırma ve bilgi yarışması olmak üzere 3 kategoride yapılan yarışmaya 8 okul birinci olabilmek için mücadele etti. Çaycuma’da düzenlenen il final yarışmalarına Çaycuma Kaymakamı Serkan Keçeli, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ercan Kahya, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Nusret Parlak, Çaycuma Müftüsü Mahmut Rauf Arcaklıoğlu, Çaycuma İlçe Millî Eğitim Müdürü Mehmet Özdemir, Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Zonguldak Şube Başkanı Enes Şenol, Ensar Vakfı Çaycuma Şube Başkanı Vedat Emeksiz, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal marşıyla başlayan programda Çaycuma Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Fatih Aydemir tarafından Kur’an Kerim tilaveti okundu. Türkiye’de aynı anda başlayan yarışmada açılış konuşmasını yapan Çaycuma Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Selami Özduran, “Yüce Allah Kur’an-ı Kerim’de "anlayasınız diye biz onu Arapça bir Kur'an olarak indirdik" buyuruyor. Malumunuz olduğu gibi Kur’an’ın dili Arapça ve bizler o kutlu kitabın ana dilini öğrencilerimize sevdirmek ve öğretmek gibi bir misyonu üstleniyoruz. Bu amaçla bakanlığımız din öğretimi genel müdürlüğü bundan yedi yıl önce bir karar alarak arapça etkinlik yarışmalarına başladı bir sonraki yıl da bilgi yarışması eklenerek kategoriler çoğaltıldı. Şimdi ise lise öğrencileri arasında bilgi, şiir okuma, metin canlandırma, hat, kaligrafi ve münazara yarışmaları yapılırken, ortaokullar arasında ise şiir okuma, çocuk şarkıları ve hikâye canlandırma dallarında yarışmalar devam ediyor. Her yıl katılımların artmasını görmek bizleri sevindiriyor. Kur’an’ın dilinin gençler tarafından öğrenilmesi yolunda gayretler gösterilmesi elbette ki ayrı bir zevk. Çaycuma Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak böyle bir organizasyona ev sahipliği yapmak, öğrencisinden öğretmenine, hizmetlisinden müdürüne kadar hepimiz için büyük bir onur ve mutluluk kaynağı. Şimdiden ilgi ve heyecanla izleyeceğinizi düşündüğümüz programımıza öğrencilere en baştan güvenerek onlarla beraber çalışıp bugün yapılacak yarışma için hazırlayan öğretmenlerimizden başlayarak bizlerden hiç desteğini esirgemeyen sayın kaymakamımıza, Milli Eğitim Müdürümüze, ilçe müftümüze programın hazırlanmasında can ve başla çalışan idari personel ve öğretmenlerimize ve buraya gelerek bizleri yalnız bırakmayan siz değerli misafirlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

 

Arapça Etkinlikleri yarışmasının sabahki programında yapılan bilgi yarışması sonucunda Ereğli Anadolu İmam Hatip Lisesi birinci, Zonguldak Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ikinci, Alaplı Anadolu İmam Hatip Lisesi ise üçüncü oldu. Yarışmanın öğleden sonra yapılan etabında ise öğrenciler şiir dalında kendi yeteneklerini sergilediler. Şiir yarışması sonucunda Kozlu Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Emine Kızıl birinci olurken, metin canlandırma katagorisin de ise Devrek Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Zeynep Beyza Oruç birinci oldu.


Haber Okunma Sayısı : 1963
02.04.2016Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın