Pass

Yalan haberlerle Avrupa insanına, Türkiye'yi yönetenlerin gaddar, diktatör, dini işkence ve baskı aracı olarak kullandığına yönelik propaganda yapıldığını anlatan Bahadıroğlu, "Ne bilir Hollanda, Fransız, İngiliz halkı. Hayır öyle değildir, bin sene Selçuklu ile birlikte Osmanlı adalet götürmüştür dünyaya, insanlık, vicdan, ahlak götürmüştür ve yönettiği milletlerin tamamı Osmanlılardan memnundur bunu bilmezler." dedi.   

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Zonguldak İl Müdürlüğünce "Çınaraltı Gençlik Söyleşileri Projesi" kapsamında ilçedeki özel bir otelin konferans salonunda düzenlenen söyleşide konuşan Bahadıroğlu, Türkiye'ye karşı yayınlanan haberlerle müthiş bir algı operasyonu yapıldığını söyledi.

Tarihçi ve yazar Bahadıroğlu, Türkiye'deki şehirlerin kendilerini ürünleri ile ön plana çıkarmaya çalıştığına vurgu yaparak, "Rize'de çay, Trabzon'da ekmek, Giresun'da fındık, Peygamberler şehri dediğimiz Urfa'da kebap, Antep'de baklava. Milletler insanları ile övünür, önemli değerli insanlarını ön plana çıkartır. Türkiye Cumhuriyeti devleti 15 yıl öncesine kadar lokum ve şiş kebap ile tanıtılmaya çalışılıyordu. Gelenlere lokum ve şiş kebap soruluyordu" dedi.

Dış güçler tarafından Türkiye'ye karşı uygulanmak istenen projeyi Cumhurbaşkanı ve Başbakanın da zaman zaman dillendirdiğini belirten Bahadıroğlu, şunları söyledi: "Bu projeyi güçsüzleştirmek, defetmek için her insana her vatandaşa görev düşüyor. Bugün Diyarbakır'da patlayan bomba yüklü araç dün Sultan Abdülhamid'in camisinin önünde, arabasının yanında patlamıştı. O at arabasıydı şimdiki ise otomobil. Terörist dün Ermeni idi bugün DAEŞ ya da bilmem ne, hiç fark etmez. Ama ikisi de varlığımıza kastetmiş bunu bilmemiz lazım. Onu etkisiz kılacak tedbirleri kendimiz almalıyız. Bu tür toplantılara ara vermeyeceksiniz, sokağa çıkmaktan, planladığınız hayattan asla vazgeçmeyeceksiniz. Düğün, nişan yapacaksanız. Kalabalıksa kalabalığa gireceksiniz. Bizim hayatımızı değiştirmeye çalışanlara bu fırsatı kıyamete kadar vermeyeceğiz. 'Kahraman Türk milleti' derler ya evet kahramanlığın gösterileceği zamandır. Bizim İstiklal Marşı'mız 'Korkma' ile başlıyor bizi de korkutamayacaklar"

Tarihin sevgi ve nefret açısından değil bilgi ve belge üzerinden yorumlanabileceğine dikkati çeken Bahadıroğlu, sahte belgelerin havada uçuştuğunu belirtti. Türkiye'de şehirlerin kendilerini ürünleri ile ön plana çıkarmaya çalıştığını ifade eden Bahadıroğlu konuşmasına şöyle devam etti: "Rize'de çay, Trabzon'da ekmek, Giresun'da fındık. Peygamberler şehri diyoruz Urfa'da kebap, Adana'da da kebap, Antep'de baklava. Bütün şehirlere bir bakın. Milletler insanları ile övünür, önemli değerli insanlarını ön plana çıkartır. İnsan kıymetlidir.

İnsanın kıymetini bileceksiniz, geçmiş olan insanlarının kıymetini bilmeyen milletlerin başına Allah sahte hocaları musallat eder. Fatih yürekli insan yetiştirmenin yolu, Akşemsettin Hoca'yı yeniden inşa etmektir. Şehirlerimizin aslında suçu yok. Türkiye Cumhuriyeti devleti 15 yıl öncesine kadar lokum ve şiş kebap ile tanıtılmaya çalışılıyordu. Gelenlere lokum ve şiş kebap soruluyordu. Oysa, 'Süleymaniye, Selimiye, Sultanahmet'i gezdin mi, anlayabildin mi?', 'Sen Sinan'ı tanıyor musun? sorulmalıydı"

Dünyanın yeniden şekilleneceğini ve haritaların yeniden çizileceğini vurgulayan Bahadıroğlu, sözlerini şöyle tamamladı: "Türkiye Cumhuriyeti devleti de o haritadaki yerini alır. Bugünkü Anadolu'ya bu millet sığmıyor. Misak-ı Milli sınırlarımız bizim Sivas Kongresi ve meclisin verdiği kararda Musul ve Kerkük üzerinden geçiyor. Nasıl olur ne ederiz bilmiyorum. Türkiye'nin oraya kadar gitmesi lazım, petrol yataklarından mahrum bir Türkiye'yi yönetmek çok kolay değil. Bunu faşizan bir söylem olarak algılamayın. Ben Cumhuriyet Türkiye'sinin demokratik adımlarla devam etmesini isteyen bir adamım." Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) öğrencilerinin katıldığı söyleşinin sonunda Bahadıroğlu'na, Kredi Yurtlar Kurumu Kredi Dairesi Başkanı İlkay Atlı ile İl Müdürü Hayri Bulazar tarafından çeşitli hediyeler verildi. Programa İl Milli Eğitim Müdürü Turgut Özbek, AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, Çaycuma İbrahim Ethem Erkek yurdu müdürü Ahmet Acar’ da katıldı.

Haber: EKSPRES

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Haber Okunma Sayısı : 1759
01.04.2016Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın