Pass

Başbakan Ahmet Davutoğlu’ndan sonra Çolakoğlu Müjdeyi yineledi. Çolakoğlu, kamuda çalışan tüm taşeron işçilere kadro verildiğinin müjdesini duyurdu. Sosyal güvenlik uzmanları, bu yeni düzenlemenin 700 bin kişiyi yakından ilgilendirdiğini söyledi.

AK Parti Çaycuma ilçe Başkanı Ahmet Çolakoğlu, taşeron işçilere müjde vererek, "Asıl işlerde çalışan personeli kamuya alıyoruz. Hükümet olarak, Başbakanımızın da ifade ettiği gibi, çalışanlarımızdan gelen talepleri de dikkate alarak yardımcı işlerde çalışan kardeşlerimizi de kamuya almaya karar verildi. İster asıl iş, ister yardımcı iş olsun, dışarıda kalan tek bir taşeron işçisi kalmayacak" dedi.

Başbakanımız partimizin grup toplantısında yaptığı konuşmada, milletvekilliği dokunulmazlığı konusuna işaret ederek, "Süreç kimin samimi olduğunu, samimi olmadığını açık bir şeklide ortaya çıkaracak. Geçmişte birçok maskeyi düşürdük. Şimdi de birçok maskeyi düşürecek, milletin önüne bunları gerçek yüzleriyle ortaya çıkaracağız" ifadelerini kullandı.

Bugün Meclis'e sevk ettikleriyle birlikte reformların yüzde 65'ini, vaatlerin ise yüzde 100'ünü gerçekleştirdiklerini dile getiren ilçe başkanı Çolakoğlu, "Böylece asgari ücretten emeklilerimize vaat ettiğimiz zam, çiftçimize, esnafımıza yönelik vergi indirimi ve kredi imkânından gençlerimize ve kadınlarımıza yönelik vaatlerimize kadar söz verdiğimiz her icraatı 3 ay içinde yerine getirmiş bulunuyoruz. Başbakanımız, söz verdiği konularda sözünü hep tuttu. İlçe yönetimi olarak vaatlerini yerine getirilmesi en çok bizleri sevindirdi. "Bugün kamuoyunda 'taşeron işçi' diye tanımlanan kardeşlerimizle ilgili bir müjdeyi sizlerle paylaşacağım" diyen Çolakoğlu, "Seçim vaatlerimize asıl işlerde çalışanları kamuya alacağımızı vurgulamış ve daha önce hükümet eylem planımızda da açıklamıştık. Bu sözümüzü yerine getirecek çalışmaları Hükümetimiz tamamladı. Çalışmalarda nihai noktaya geldi. Böylelikle asli, asıl işlerde çalışan personeli kamuya alıyoruz, hayırlı olsun. Ayrıca, Başbakanımızın da belirttiği gibi vaatlerimiz arasında olmamasına rağmen adalet, eşitlik gereği ve vatandaşlarımızın beklentilerini de göz önünde bulundurarak bir karar daha alındı. Ayrıca, yardımcı işlerde çalışan kardeşlerimiz için de müjdeli bir kararımızı bütün vatandaşlarımızla paylaşmak istiyorum. Hükümet olarak, çalışanlarımızdan gelen talepleri de dikkate alarak yardımcı işlerde çalışan kardeşlerimizi de kamuya almaya kararlaştırdık. İster asıl iş ister yardımcı iş olsun, dışarıda kalan tek bir taşeron işçisi kalmayacak " dedi.

Haber: EKSPRES


Haber Okunma Sayısı : 2318
22.03.2016Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın