Pass

Çaycuma’da 18 Mart Şehitleri Anma günü ve Çanakkale Zaferinin 101. Yıl dönümü nedeniyle Atatürk Anıtı önünde çelenk sunum töreni düzenlendi.

Törene, Kaymakam Serkan Keçeli, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Selçuk Özen, Çaycuma Belediye Başkanı, Başsavcı Ersoy Altuntaş, Askerlik Şubesi Başkanı Gökhan Kara, Emniyet Müdürü Ömer Seyfi Paça, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Özdemir, Emekliler Derneği Başkanı Nizamettin Eyidoğan, İlçe Müftüsü Mahmut Rauf Arcaklıoğlu, AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Çolakoğlu, Memur-Sen Çaycuma İlçe Başkanı Kenan Tunç, Kent Konseyi Yaşlılar Meclisi Başkanı Erol Ünlü, CHP İlçe Başkanı Tuncay Akyol, Atatürk Düşünce Derneği Başkanı Kıvılcım Kalyoncu, Çaycuma Meslek Yüksek Okulu Müdürü Hikmet Yazıcı, daire ve okul müdürleri katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından, anıta çelenk sunumlarını, Kaymakam Serkan Keçeli, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Selçuk Özen, Çaycuma Belediye Başkanı ve şehit yakınları gerçekleştirdi. Ardından, Çaycuma Kültür ve Sanat Merkezi'ndeki anma programına geçildi.

Çaycuma Nihat Kantarcı Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladı programın açılış konuşmasını Yüzbaşı Selçuk Özen yaptı. 

Özen, “Çanakkale Muharebeleri, başlı başına dünya tarihinin en önemli dönüm noktalarından biridir. İtilaf devletleri, İstanbul’u ele geçirip Osmanlı devletini savaş dışı bırakmak ve Rusya’ya ihtiyacı olan asgari yardımı ulaştıra bilmek amacıyla, 18 Mart sabahı Çanakkale Boğazını geçe bilmek için harekete geçti. Gerek topçularımızın isabetli atışları, gerekse Nusret Mayın gemimizin döşediği mayınlar sayesinde, kuvvetlerinin üçte birini, Çanakkale’de bırakarak geri çekildiler. Hedeflerine denizden ulaşamayan düşman kuvvetleri, karadan ulaşabilmek için, 25 Nisan 1915 tarihinde, Gelibolu Yarım Adası’na asker çıkardılar. Bu seferde karşılarında, 19. Tümen Komutanı olarak, Mustafa Kemal’i buldular. Mustafa Kemal, Arıburnu, Conkbayırı ve Anafartalar’da emrindeki askerlerle destan yazarak düşmanı ağır bir yenilgiye uğrattı” diye konuştu. Oratoryo ardından Çaycuma’lı şehitler tanıtılarak ailelerine Kaymakam Keçeli tarafından hediye takdim edildi.

Program sonunda katılanlara yağlı buğday çorbası ikram edildi.

Haber: EKSPRES

 

 

 


Haber Okunma Sayısı : 1846
18.03.2016Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın