Pass

Sivillerin, hava saldırısı, kimyasal, biyolojik, radyolojik, nükleer tehlike ve doğal afetlerden korunması amacıyla AFAD'ın hayata geçirdiği İKAS sisteminin çalışmaları pilot il seçilen Zonguldak'ta tamamlandı. 

AFAD'ın, İKAS uygulaması 5 ilde son aşamaya gelirken, İKAS'ın 12 ilde de hayata geçirilmesi çalışmaları sürüyor. AFAD, İKAS ile sivil savunma tehlikesinde vatandaşları sosyal medya, akıllı cihaz uygulaması, hücresel mesaj ve medya üzerinden uyarmayı hedefliyor.

Zonguldak'ta tamamlanan çalışmaların ardından şehrin 18 ayrı noktasına yerleştirilen direkler üzerinde ikaz alarm sistemi ve anons sistemi yer alıyor. Sistemin ana kumanda merkezi AFAD'da olurken yedek kumanda merkezi ise Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğü olarak belirlendi.

"ZONGULDAK'IN PİLOT İL OLARAK SEÇİLMESİ GÜZEL"
Zonguldak'ın proje için pilot il olarak seçilmesinden mutluluk duyduğunu ifade eden Osman Kavgacı isimli vatandaş, "Zonguldak'ın pilot il olarak seçilmesi bize gurur veriyor. Öğrendiğimize göre Zonguldak'ın farklı mahallelerinde bu tür direkler kurulmuş, biyolojik silah tehditlerinde, doğal afetlerde bizim bildiğimize göre ilk olarak siren çalacak daha sonra sosyal medya ve SMS olarak halk bilgilendirilecek. Bu uygulama olası bir tehlikeye karşı önlem almamızı kolaylaştırıyor. Önceden televizyonlarda olay olup bittikten sonra takip edebiliyorduk. Şimdi olay olduktan hemen sonra bilgi sahibi olabileceğiz. Bence güzel bir uygulama" dedi.

Haber: İHA

 

 


Haber Okunma Sayısı : 1589
13.03.2016Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın