Pass

Karabük'te polis memuru olan babasını öldürdükten sonra, gasp ettiği taksinin şoförünü yaralayan ve orman müdürlüğünde görevli şoförün ölümüne sebep olan, ardından da intihar eden 23 yaşındaki Ercan Koz’un silahlı çatışmaya girdiği polise 'Cesaret Belgesi' verildi. 

Edinilen bilgiye göre, 12 Şubat 2016 tarihinde Karabük’ün Safranbolu ilçesinde bilinmeyen bir sebeple 17 yıllık polis memuru babası Recep Koz’u beylik silahıyla vurarak öldüren 23 yaşındaki Ercan Koz, Gökçebey ilçesine hareket etti. Burada babasının cep telefonunu satarak 70 lira alan Koz, ilçede taksicilik yapan Sedat D.’nin 67 T 6013 plakalı ticari taksisine müşteri gibi bindi.

Bir süre sonra taksici Sedat D.’ye 4 el ateş eden Ercan Koz, taksiciyi yaraladıktan sonra aracını da gasp ederek Zonguldak’a hareket etti. Yakalanacağını anlayınca Elvanpazarcık beldesi istikametine hareket eden Ercan Koz, burada orman müdürlüğünde şoför olarak çalışan 51 yaşındaki Osman Aktaş’ın aracına çarptı. Burada Osman Aktaş ile tartışan Ercan Koz, Osman Aktaş’a da bir el ateş ettikten sonra Çaydamar Mahallesi istikametine devam etti.

SİLAHIN TUTUKLUK YAPMASI HAYATINI KURTARDI
Kokaksu mevkisinde polisin “Dur” ihtarına uymayan Koz, istasyon caddesine geldiğinde hemzemin geçitte trenle karşılaşınca yan yola girdi. Güvenlik kameralarının saniye saniye kaydettiği görüntülerde gasp ettiği taksiyle elektrik direğine çarpan Erhan Koz, yine kendisine “Dur” ihtarında bulunan polis memuruna silahını doğrulttu.

“TESLİM OL” DEDİ SİLAHINI BIRAKMASINI İSTEDİ

Komiser yardımcısı Alparslan Karaoğlu aralarında bir metre mesafe bulunan Koz’un teslim olmasını istedi. Erhan Koz ise silahına davrandı ancak silah tutukluk yaptı. Bu sırada silahın ateş almadığını gören Erhan Koz, güvenlik kameralarının saniye saniye kaydettiği görüntülerde kaçmaya çalıştı. Daha fazla kaçamayacağını anlayan Koz, babasına ait beylik tabancasıyla başına ateş ederek yaşamına son verdi.

O POLİSE CESARET BELGESİ
Zonguldak Valiliği kamuoyunda geniş yer bulan olayda, komiser yardımcısı Alparslan Karaoğlu’nun ödüllendirilmesine karar verdi. Karaoğlu’nun gösterdiği cesaretin takdire şayan olduğunu ifade eden Valilik, Zonguldak Emniyet Müdürlüğü ile birlikte tören düzenledi.

KURBAN KESİP DUA ETTİLER

Emniyet Müdürlüğü ek binasında gerçekleştirilen törende Zonguldak Vali Yardımcısı Hüseyin Ergi, Zonguldak İl Jandarma Komutanı Albay Haluk Selvi, Zonguldak Emniyet Müdürü Osman Ak ve emniyet müdür yardımcıları ile birlikte Alparslan Karaoğlu’na “Cesaret Belgesi” takdim edildi.

Düzenlenen törenin ardından Alparslan Karaoğlu’nun hayatının kurtulmasından dolayı müdürlük bahçesinde kurban kesildi.

Haber: EKSPRES

 


Haber Okunma Sayısı : 1632
11.03.2016Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın