Pass

Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı işbirliğinde hazırlanan ‘Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam’ Programı kapsamında, Roman öğrencilerinde bulunduğu Çaycuma Gemiciler Ortaokulu’nda 15 adet bisiklet dağıtıldı.

Bisiklet dağıtım programına, Zonguldak Milli Eğitim Şube Müdürü İbrahim Köksal, Çaycuma Milli Eğitim Şube Müdürleri Cengiz Yılmaz, Mehmet Yetim, Çaycuma Toplum Sağlığı Merkezi Müdürü Eren Halaç, Gemiciler Ortaokulu Müdürü Hüsamettin Baylan ve öğretmenler katıldı.

Bu projenin Sağlık Bakanlığının ‘Sağlık beslenme ve hareketli hayat programı’ kapsamında hayata geçirildiğini söyleyen Çaycuma Toplum Sağlığı Merkezi Müdürü Eren Halaç, “Çocukluk çağından itibaren tüm çocukların daha sağlıklı bir yaşam kültürünü edinmesi ile birlikte, hem beslenmesine, hem de fiziki aktivitelere dikkat etmesi ile uzun süreli bir program. Bu program çerçevesinde milli eğitim bakanlığı ile birlikte protokol çerçevesinde okullarımızda spor eğitimleri dersi de bisiklet kullanımına yönelik bisiklet dağıtımını gerçekleştirdik. Obezite çağımızda kanser gibi bir hastalık. Çocukluk çağından itibaren başlıyor obezite. Aileler ve çocuklar dikkat etmeyince yetişkin çağa kadar ulaşıncaya kadar bu şekilde devam ediyor. Kilo alınca vermek daha zor hale geliyor. En önemlisi bunu baştan itibaren engellemek, obezitenin oluşmamasını sağlamak ve sağlıklı bir yaşam sağlamak. obezitenin sağladığı hastalıklar, kanser, kolesterol, kalp hastalıkları, solunum problemleri, kuah artırıyor ve bulaşıcı olmayan tüm hastalıkları oluşumunda büyük bir etken. Okullarımızda farkındalık sağlamaya çalışıyoruz” diye konuştu. ‘Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam’ programı dâhilinde dağıtılan bisikletlere binen öğrenciler, onlara bu mutluluğu yaşatan büyüklerine teşekkür ettiler. 

Haber: EKSPRES


Haber Okunma Sayısı : 1958
04.03.2016Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın