Pass

Sosyal medyadan altın dolandırıcılığını son örneği Çaycuma’da yaşandı.

Antalya’da turizm işi ile uğraşan T.B. bir süre önce yanında çalışan Çaycumalı bir vatandaş tarafından 30 bin lira dolandırıldı. T.B. Antalya’daki işyerinde daha önceden çalışan ve güvendiği Çaycumalı K.B. ile sosyal medya üzerinden zaman zaman yazıştığını ve bu yazışmalar sırasında kendisine elinde çok miktarda kazılardan elde edilen altın olduğunu ucuz fiyata kendisine satabileceğini teklif etti. K.B.’nin sözlerine inanarak Antalya’dan altınları almak için Çaycuma’ya geldiğini ancak çete olduğunu sonradan anladığı şahısların 30 bin lirayı alıp altınları vermeden kayıplara karıştıklarını söyledi.

Başına gelen olaydan herkese örnek olmasını isteyen T.B. ; “Önceleri yanımızda çalışan bir arkadaşımız tarafından dolandırıldık. ‘Buralarda altın ve tarihi eser çıkıyor’ diye insanları kandırıyorlar. Bana sosyal medyadan altınların resmini gönderdiler bizde inanıp buralara kadar geldik. Tanıdığınız ve güvendiğiniz bir kişide olsa asla bu tür konularda kimseye güvenmeyin. Bu tür tuzaklara düşmeyin. Ben inandım ve bir miktar paramı kaybettim” diye konuştu.

Jandarma şimdi her yerde K.B. ve suç ortaklarını arıyor.

Haber: EKSPRES

 

 


Haber Okunma Sayısı : 1872
04.03.2016Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın