Pass

3 Mart 1992 tarihinde Kozlu TTK müessesinde meydana gelen ve 263 madencinin hayatını kaybettiği grizu faciasının 24.Yılında Memur-Sen Çaycuma İlçe Başkanı Kenan Tunç basın açıklamasında bulundu.

Memur-Sen Çaycuma İlçe Başkanı Tunç; “Bugün milletçe acılarımızın tazelendiği bir gün. Bundan 24 yıl önce 03 Mart 1992 yılında saat 20.00 sıralarında Zonguldak Kozlu maden ocağında meydana gelen grizu patlaması sonucunda tan 263 madencimizi kaybettik. O gün Zonguldak, tarihinin en acı günlerinden birini yaşadı. Acılar ilk günkü gibi bugün de hala tazeliğini korumaktadır.

Ne yazık ki sonraki zamanlarda da onlarca madencimiz yerin metrelerce altında can verdi. Maalesef zaman zaman yeni kaza haberleri almaya da devam ediyoruz. Bu acı haberler bizleri derinden üzmektedir.

Kazaların önlenmesi konusunda daha dikkatli olunması ve ne yapıp edip bu kazaların önlenmesi en büyük temennimizdir. Alınacak en büyük önlem ve tedbirlerle kazalar son bulsun, yeni ocaklar sönmesin, yeni ağıtlar yakılmasın istiyoruz. Artık Zonguldak’ta gözyaşları dinsin ve ocaklar mezar olmasın istiyoruz.

Bundan tam 24 yıl önce 03 Mart 1992 tarihinde Zonguldak Kozlu’da hayatlarını kaybeden 263 madencimizi ve bütün şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz. Hepsinin ruhları şad, mekânları cennet olsun. Allah bizlere bir daha böyle acılar yaşatmasın.

Bu vesile ile helal rızık için yerin metrelerce altına giren kahraman madencilerimize kazasız belasız hayırlı işler ve mutlu yarınlar diliyoruz...” dedi.

Haber: EKSPRES

 


Haber Okunma Sayısı : 1734
03.03.2016Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın