Pass

Genel Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı Ahmet Demirci TTK’ya işçi alımı, Ankara görüşmesi ve maden müzesi hakkında açıklamalarda bulundu. 

TTK’ya alınacak 15 kişi ile sözlerine başlayan Genel Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı Ahmet Demirci, alınacak işçilerden 3 tanesinin Bartın yöresinden olacağını söyledi. Müraccatların iş kurdan olacağını belirten Demirci, “Bizim öncelikli amacımız TTK’ya büyük bir alım yapılması ama tabi ki kanunları vermiş olduğu ölçüde de TTK’a hükümlülere iş başı vermek zorunda bununla beraber 15 kişi alınacak. 3 kişi Bartın yöresinden 12 kişi ise Zonguldak yöresinden alınacak. Bu konuda pazartesi günü İş-Kur’dan müracaatlar olacak. Sanırım önümüzdeki hafta içinde netlik kazanacak” dedi.

GMİS olarak en büyük hedeflerinden birisinin TTK’ya işçi aldırmak olduğunu söyleyen Genel Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı Ahmet Demirci, “En büyük hedeflerimizden biri TTK’ya işçi aldırıp bir an önce üretimini arttırıp yer altındaki cevherleri yeryüzüne çıkartmamız gerekiyor. Bunun için geçtiğimiz günlerde Ankara’da Türk- İş başkanımızla görüştük. Bu bağlamda dün itibariyle Brüksel’e gidecekti Başbakanımızla beraber orada tekrar bu konuyu gündeme getirip Zonguldak’a işçi alımı ve başbakanımızın Zonguldak’a gelmesi hakkında görüş alışverişinde bulunacaklardı. Maalesef önceki gün yaşanan 28 tane kardeşimiz, 8 tane askerimiz yine bu sabah itibariyle 3 tane güvenlik görevlisi kardeşimiz hayatını kaybetti. Onlara Allah’tan rahmet diliyorum. Türkiye’mizin başı sağ olsun. O bağlamda başbakanımız Brüksel’e gidecekti yaşanan olaylar nedeniyle iptal oldu. İlerleyen günlerde çalışmalarımı devam edecek. Sayın Başbakanımız’ı buraya getirmek için elimizden gelen mücadeleyi yapmamız gerekiyor. Ama maalesef ülkemizin gündemi saatlik olarak değişmekte inşallah bir araya sıkıştırarak Zonguldak’ımıza gelir” dedi.

“MADENCİ BİR KENTİN MADEN MÜZESİ OLMASI ÇOK GÜZEL BİR ŞEY”
Zonguldak maden müzesinde her şeyin tamamlandığını önmüzdeki günlerde açılışının yapılacağımnı ifade eden Genel Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı Ahmet Demirci, “Zonguldak maden müzemiz açılışa hazır her şey tamamlandı. Büyük açılış nasip olursa ileriki günlerde yapılacak. Madenci bir kentin maden müzesi olması çok güzel bir şey. Bu konuda ben TTK Genel Müdürümüz Burhan İnan’a ve müzede emeği olan hizmeti olan herkese teşekkür ediyorum. Bunun dışında maden şehitleri anıtımızı maden müzesine getirerek daha güzel görüntü sağlayacağız” şeklinde konuştu.

“ZONGULDAK YER SIKINTISI ÇEKİYOR”
Zonguldak’ta ki en güzel yerlerin TTK’ya ve Askeriye ’ye ait olduğunu söyleyen Başkan Demirci, “Zonguldak’ta ki en güzel yerler TTK’ya ve Askeriye ’ye ait. Zonguldak üstü altı gibi TTK’ya ait. Örneğin lavuar alanı ya da 69 ambarları. Zonguldak yer sıkıntısı çekmekte. Dar alanda olduğumuz için arazi şartlarımızdan dolayı maalesef Zonguldak’ımız yer sıkıntısı yaşıyor. Buraların en güzel şekilde hizmete açılması ve Zonguldak halkına hizmet etmesi için biz Genel Müdürlüğümüz ile görüşüyoruz. Elimizden ne geliyorsa bu konuda yapmaya hazırız” dedi.

Haber: İHA


Haber Okunma Sayısı : 1451
20.02.2016Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın