Pass

Çaycuma'da bir hemzemin geçidin bariyerlerine ilginç bir çözüm bulundu.

Çaycuma’nın, İstasyon Mahallesi'nde bulunan hemzemin geçidin bariyerleri arıza yapınca, çalışanlar kendiliğinden açılıp kapanan bariyere tahta koyarak çözüm buldu. Her gün yük treninin geçtiği bölgede tren gelmeden bariyerlerin kapanması ve tren gittikten sonra dakikalarca açılmaması, aracıyla oradan geçmeye çalışan ve dakikalarca bariyerlerin açılmasını bekleyen vatandaşları çileden çıkardı. Çalışanların tahta yöntemi ile çözüm bulduğu bariyerler oradan geçmekten olan yüzlerce araç için tehlike arz ediyor. Daha önce de birkaç kez bozulduğunu söyleyen vatandaşlar, burada kaza olmadan bu bariyerlere çözüm bulunmasını istedi.

Hemzemin geçitte görevli olan Önder Üstünkul, "Tahtaları koyma sebebimiz hemzemin geçidin erken kapanmasıdır. Trafik yoğunlaştı ve yukarı kaldırarak sorunu çözmeye çalıştık. Kendiliğinden yukarıda durmadığı için tahta ile yukarıda durdurmak zorunda kaldık. Şu anda tehlike arz ediyor, biz durumu yetkililere bildirdik. 2 gün oldu gelen olmadı. Tren geçtiği zaman bariyerler kapanmıyor. Tren geçtiği zaman eski yöntem ile biz kendimiz kapatıyoruz. Sonuçta bunlar ileride otomatik olacak. Otomatik bize sağlıklı gelmiyor, daha önce de arızalandı ve arızalandığında yine tahta koymak zorunda kaldık. Bariyerler erken kapanıyor tren gittikten sonra geç açılıyor biz de burada mağdur kalıyoruz" dedi.

Mustafa Çarşamba isimli vatandaş ise, "Bariyerler erken kapanıyor ve çok güvensiz tahtalar üzerinde duruyor bariyerler, her an araba üzerine devrilebilir" diye konuştu.

Haber: İHA


Haber Okunma Sayısı : 1449
16.02.2016



Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın