Pass

Çaycuma Ticaret ve Sanayi Odası’nın Çaycuma’lı girişimci adaylarının KOSGEB hibe desteğinden yararlanabilmesine sağlayacak olan “uygulamalı girişimcilik eğitimi” başladı.

Yoğun ilgi gören kursta 15 Şubat’ta başlayan girişimcilik eğitimi ile 30 yeni girişimci 29 Şubat’a kadar sürecek olan eğitimlerini devamsızlık yapmadan tamamlayarak “girişimci sertifikası” almaya hak kazanacaklar. 

Eğitimci Hülya Gümüşok tarafından verilen kursun içeriğinde girişimcilikle ilgili tüm detaylı bilgiler, yatırımların planlanması ve hayata geçirilmesi için kolaylıklar işlenirken, kursun sonunda her bir yatırımcı adayı bir kendisi için örnek bir iş planı oluşturacak. Sertifikalarını alan girişimci adayları yaptıkları iş planlarını KOSGEB’e sunarak işlerini kuracak ve kurdukları işleri ile ilgili hibe ve geri ödemeli faizsiz kredi desteklerinden yararlanabilecekler.

Kursun İlk günü, Uşak’tan atanarak göreve yeni başlayan KOSGEB İl Müdürü Adem Aypar’da kursiyerlerle bir araya geldi.

Müdür Adem Aypar, KOSGEB Uzmanı Engin Erdem ile birlikte kursiyerlere Girişimcilik Desteği ve KOSGEB ile ilgili genel bilgiler aktardı.

Çaycuma TSO Başkanı Rifat Sarsık Kursların yıl için de tekrarlanacağını belirterek “öncelikle tüm kursiyerlerimiz için hayırlı olmasını diliyorum. Kursumuz vesilesi ile Çaycuma’da yeni yatırımların hayata geçmesi ile kurulacak işletmeler ekonomik hayata yeni kan olacaktır. Bu nedenle talep oldukça Uygulamalı Girişimcilik Kurslarımız devam edecektir” dedi. 

Haber: EKSPRES

 


Haber Okunma Sayısı : 1380
16.02.2016Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın