Pass

Çaycuma Müftülüğü, Çaycuma Kızılay Şubesi ve Kızılay Zonguldak Kan Merkezi tarafından Çaycuma Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen kan bağışı kampanyası çok büyük ilgi gördü.    

Kampanyaya; Kaymakam Serkan Keçeli, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Selçuk Özen, Çaycuma Belediye Başkanı, SGK Çaycuma Hasan Hüseyin Çetinkaya, Kızılay Çaycuma Şube Başkanı Nilgün Çelik, Memur Sen İlçe Temsilcisi Kanan Tunç, TDV-Sen Çaycuma Temsilcisi Nihat Bozacı ve çok sayıda din görevlisi katıldı.

Kızılay Çaycuma Şubesi Başkanı Nilgün Çelik İlçe Müftüsünün kan bağışı konusunda çok duyarlı olduğunu belirterek; “ Bir ay önceki toplantılarında imamlarımıza bu konudaki eğitimleri verdik, eğitimden sonra bağış kampanyasını düzenledik. Müftümüz her din görevlisine kan bağışına gelirken yanlarında birkaç kişiyi daha getirmelerini rica etti. Bundan sonra bu kampanyayı köylere ve bölgelere yayacağız. Bütün kurumlardan da aynı duyarlılığı bekliyor, Sayın Müftümüze duyarlı davranışı için çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Çaycuma İlçe Müftüsü Mahmut Rauf Arcaklıoğlu ise şunları söyledi; “Çaycuma Kızılay Şube Başkanımız ile birlikte çok anlamlı bir projeye imza attık. Camilerde hayat kurtarmaktan bahsediyoruz. Aslında bugün hayat bir anlam buldu. Hayat kurtarma anlamında pozitif bir çalışma yapıldı. İmkânlarımız ölçüsünde bu kampanyayı devam ettireceğiz. Bir kişiye can olabilmek bütün insanlığa hayat olabilmektir. Çaycuma’daki güzelliklere bizlerde güzel ilk katabildiysek çok mutlu olurum. Bu kampanyaya destek veren halkımıza ve din gönüllüsü kardeşlerimize teşekkür ediyoruz”.   

İmam ve öğretmenleri toplumun lideri olarak gördüğü söyleyen Kaymakam Serkan Keçeli ise; “Lider bir şeyi sahiplenirse o iş mutlaka olacaktır. Kan bağışını da sahiplenmeliyiz ki oldukça fazla sayıya ulaşalım. Kan bağışı konusundaki hassasiyetinden dolayı başta Müftümüz olmak üzere, kan bağışında bulunan ve bulunamayacak olanların manevi desteklerinden dolayı teşekkür ederim. Kan ve organ bağışı toplumun en önemli yaralarından biri. Muhafazakâr insanlar bağış konusunda dini bir sakınca olabilir diye kaygılanıyorlar. Tam tersine dine bağlı insanların daha çok sahiplenmesi gerekmektedir” şeklinde konuştu.

Din görevlisi ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği kampanyada 200 adet kan bağışı yapıldı.

Haber: EKSPRES

 

 


Haber Okunma Sayısı : 1480
15.02.2016Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın