Pass

Çaycuma Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hayri Kandemir, yanlış bir uygulama olan post cihazları kesintilerinin kaldırılmasını istedi.

Başkan Kandemir yaptığı açıklamada; “Yeni nesil yazarkasa POS cihazları için bankaların cihaz başına aylık 25-30 Türk Lirası ücret aldığını 'Yeni nesil yazarkasa POS cihazları maliyeden çok bankalara yaradı. Esnaf vergiden çok yazarkasa ücreti ödüyor' dedi.

Yeni nesil yazarkasaların POS cihazları ile bütünleşik olmasından dolayı  'Bankalar, her bir cihaz için aylık 25-30 Türk Lirası ücret alıyor veya POS'la yapılan tahsilatlardan bu tutar kadar kesinti yapıyor. Evlere servis yapan küçük bir lokantada bile 3-4 cihazın bulunmasının zorunlu olduğu bir ortamda, esnaf yıllık 900,1500 Türk Lirası civarında bir maliyete katlanıyor. İki bankayla çalışan bir esnafın yıllık maliyeti 3 bin Türk Liraya çıkıyor. Çok sayıda esnaf durumdan şikâyetçi bu konuyla ilgili esnafımız mağdur, gerekli düzenlemelerin bir an önce yapılması gerekiyor. 

TESK Genel Başkanımız bendevi palandöken bu durumla ilgili gerekli girişimlerde bulunarak konuyu üst mercilere taşımıştır. POS cihazları ile yapılan satışlardan bankaların zaten komisyonlarını aldığını da belirten Palandöken, 'Hem satıştan komisyon alıp hem de kullanılan cihazlar için ücret alınması hakkaniyetle bağdaşmıyor. Tabiri caizse bir koyundan iki post çıkarılıyor. Bu haksız uygulamalar, tüketici mahkemelerinden dönebilir. BDDK, bu konuda kısıtlayıcı düzenleme yapmalıdır” şeklinde konuştu.

Haber: EKSPRES


Haber Okunma Sayısı : 1258
15.02.2016Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın