Pass

Gökçebey ilçesi Kaymakamlık Toplantı Salonunda tüm Köy ve Mahalle Muhtarlarının katılımıyla Hizmet içi eğitim kapsamında bilgilendirme toplantısı yapıldı.

İlçe Özel idare Müdürü ve Birlik Müdürü olarak görev yapan İzzet Turpçu açılış konuşmasında, Köy ve Mahalle Muhtarlarının iş ve işlemleri ile ilgili bilgi verildi.

Turpçu; Köy Muhtarlarının Yetki ve Sorumluluklarını 442 Sayılı Köy Kanunundan Mahalle muhtarlarının ise 4541 sayılı kanundan aldıklarını bildirdi.

Özel idare müdürü Turpçu; “ Köy işlerinde tutulması zorunlu olan defterlerden karar defteri, gelir-gider defteri, demirbaş defterinin düzenli olarak tutulması, Köy bütçelerinin zamanında mevzuata uygun olarak yapılması ve kesin hesap cetvelinin ocak ayı içinde düzenlenmesi, Köyde yapılan işlere ait toplanan paraların ihtiyar heyeti kararı ile makbuz ve fatura karşılığında yetkili kişilerce yapılması, Köylerde yapılan binaların 3194 Sayılı imar kanunu çerçevesinde Plansız Alanlar İmar Yönetmeliğine uygun şekilde köy ihtiyar heyeti kararı ile yapılması, Köyde toplanan su paralarının su tarifesine uygun olarak alınması, köy ihtiyar heyeti tarafından sorumlu belirlenerek paranın toplanması, toplanan paraların sadece su işlerinde kullanılması, Köy muhtarı izine ayrıldığında yerine kural olarak köy ihtiyar meclisinin birinci üyesini vekil etmesi gerektiği, Birinci üyenin vekillik sorumluluğunu üstlenmemesi veya başka mazereti olması durumunda kaymakamın uygun görüşü ile diğer üyelere vekalet verilebildiği, izine ayrılmak isteyen muhtarın, iznini geçireceği adres, vekalet edecek ihtiyar meclisi üyesinin adı soyadı ve kaç günlük izine ayrılmak istediğini dilekçe ile kaymakamlığa bildirmesi gerektiği, Köy Muhtarlarının vatandaşları tarafından iletilen her türlü istek ve şikayetleri hakkında öncelikle konunun mevzuata uygun şekilde sonuçlandırılması, Köy Muhtarlarının köylerde yardım ile ilgili para toplanması halinde 2860 Sayılı Yardım Toplama Kanunun hükümlerine göre izin alarak toplanması, Köylere gelen kapıdan satışlar ve izinsiz para yardım toplanması konusunda vatandaşların dikkatli olmaları hususunda uyarılmaları ve Köylerde açılacak olan sondaj çalışmalarında izlenecek yollar gibi konularda kısacası aklınıza ne takılırsa bizlerle irtibata geçebilirsiniz” dedi.

Haber: EKSPRES


Haber Okunma Sayısı : 2109
05.02.2016Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın