Pass

Cami Gençlik buluşmalarına öncülük yapması amacıyla hizmete açılan Camilerimizin okuma salonları, yemekhane gibi kullanılan bölümleri Gençlerimizin buluşma merkezleri haline geldi.

Sabah Namazı buluşmaları devam ederken Akşamları Gençlik buluşmalarını da başlatan İlçe Müftüsü Mahmut Rauf Arcaklıoğlu Dün akşam Çaycuma merkeze bağlı Ahatlı köyündeydi.

Ahatlı Köyü Gemeçler mahallesinde 100 Gencin karşıladığı müftü Arcaklıoğlu “Elhamdülillah… Sözün özü bu. Sana Şükürler olsun Allah’ım işte Ecdadın özlediği gençlik burada ”diyerek karşılamadan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

İlçe müftüsü Mahmut Rauf Arcaklıoğlu, Din görevlilerinden duyduğu memnuniyeti şöyle dile getirdi; “ Bir zamanlar dalga geçiyorlardı, ‘Hoca Camide’ diye…

Hocalar artık gençlerin yanında, 4-6 yaş Kur’an Kursu talebelerinin yanında, İhtiyaç duyulan yaralı yüreklerde,  Benim hocalarım işte burada. Onlar benim Kurmaylarım. Ayrıca 100 tane bayan hocam var. Hepsiyle gurur duyuyorum. Bu gençlere sahip çıkan benim hocalarım. Onlar Gönülleri tabipleri. O tabipler İmanlı gençlik yetiştiriyor.

Hayatımızın her alanında düzgün olalım, düzgün yaşayalım, örnek olalım. Biz birilerini değil birileri bizi örnek alsın. Bakın size bir kısa anımı anlatacağım. Hacda bir Endonezyalı ile karşılaştım. ‘Ben Türkleri çok seviyorum’ dedi. Çok sevindim, nedenini sordum. ‘Bizi İslamla siz tanıştırdınız.’ Dedi. Allahu Ekber, Sen ne diyorsun dedim. ‘Siz derken’ dedi. ’Sizin Ecdadınız tanıştırdı.’ Dedi.

Tarihi ile övünülecek bir millet varsa biziz arkadaşlar. Tarihinde hiçbir millet yoktur. Bizim ecdadımız gibi adaletli olan.

Osmanlı Devleti ne getirmiş diyenlere tek kelime ile cevap vereceğim. ‘’Hak getirmiş hak.’’ 

Endonezya’lıya sordum. Nasıl sizi İslam’la tanıştırdı, Ecdadımız? Dediğimde. ‘Sizlerden bir Türk gelmiş Endonezya’ya’ dedi. Herkes dinsiz yaşıyor. Bir kumaş tüccarı geliyor ülkeye ve hile yapmadan kazancına haram katmadan işini yapıyor. Bir gün tezgâhını kalfaya bırakıyor ve tezgâha kral geliyor alışverişe. Çocuk nasıl olsa bu kral diyerek 5 – 10 diyor ve yüksek karla mal satıyor.

Ecdadımızda olan mulum geliyor. Ne yaptın diye sorduğunda, ’Usta çok kar ettim. Kral geldi ona öyle bir fiyat söyledim ki aldı ve paralar bunlar’ diyor. Eyvah diyor, Sen ne yaptın haram karıştırdın diyor ve kalfayı azarlayıp kralın huzuruna varıyor. Krala diyor ki ‘Sayın Kralım çok özür dilerim bugün bizim tezgâhtan alışveriş yapmışsınız fakat bizim kalfa size çok büyük fiyat söylemiş benim cezam neyse ben hazırım. Paranızı getirdim’ der.

Kral şaşkınlıklar izler, ‘Ya sen deli misin’ der. Burada kim kimden ne kazanırsa ona bakar. Sen paranı almışsın fazla aldık diye geri getiriyorsun, bu nasıl anlayış bana bunu anlat nedir bu’ der. Tüccar der ki ‘Bizim dinimiz bunu haram kılmıştır’ der. Kral ‘Bana İslam Dinini anlat’ der. Daha sonra kral Müslüman olur ve akın akın Müslümanlık yayılır.

‘İşte der Endonezyalı bize İslam’ı, Müslümanlığı siz tanıştırdınız.’

Ne mutlu böyle bir Ecdadın torunlarıyız…

Ahatlı Köyü Gemeçler mahallesindeki Akşam buluşmasına İlçe müftüsü Mahmut Rauf Arcaklıoğlu, İlçe Gençlik merkezi müdürü Şendoğan Kaya, Gökçebey Özel idare müdürü İzzet Turpçu, Çaycuma Diyanet vakfı üyesi Naim Eren, İmam Hatip Lisesi Müdür Yardımcısı Mehmet Kocaarslan ve yüzlerce genç katıldı.

Kur’an Tilaveti ile başlayan gece ilahiler sohbet ve dua ile sona erdi. Çeşitli ikramların sunulduğu toplantı Naim Eren Hoca’nın ikram sahiplerine yaptığı dua ile bitti.

Haber: EKSPRES

 

 

 


Haber Okunma Sayısı : 2257
28.01.2016Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın