Pass

Semerkand Vakfı Beşir Derneği Zonguldak Temsilciliği tarafından Bayır bucak Türkmenlerine bir TIR dolusu kömür gönderdi. 

Beşir Derneği Zonguldak Temsilciliği tarafından başlatılan yardım kampanyası ile temin edilen 1 TIR dolusu kömür yapılan dualar ile Suriye’deki Bayır Bucak Türkmenlerine gönderildi. Bayır-Bucak'a ulaşacak yardım TIR'I için Soğuksu Camii önünde düzenlenen törene Kozlu İlçe Müftüsü Metin Aykut, AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, Beşir Derneği Zonguldak Şubesi Başkanı Enes Erdoğan Şen, Dernek Yönetimi ile Üyeleri, Çeşitli STK Temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Törende konuşan Beşir Derneği Zonguldak Şubesi Başkanı Enes Erdoğan Şen, Beşir Derneğinin Yurt içinde ve Yurt dışında birçok faaliyetlerde bulunduğunu belirterek “2007 Yılından bu yana 40 milyon insanın etkilendiği 2.000’den fazla insanında hayatını kaybettiği sel felaketinde zarar gören Pakistan’da derneğimiz 110 adet kalıcı konut inşa ederek afet zedelerin kullanımına sunmuştur. 2011 Yılında meydana gelen Van depreminde yardıma koşan ilk sivil toplum kuruluşu Beşir Derneği olmuştur. Derneğimiz On binlerce aileye gerekli ihtiyaç malzemesini ulaştırarak kurban kesim organizasyonu ile de afet zedelerin yanında oldu. Suriye halkının yaşadığı zulme sessiz kalmayan derneğimiz Suriye halkı için yoğun bir kampanya yürütmektedir. Bu kampanya da bugüne kadar yüz binden fazla insana tonlarca gıda yardımı, tıbbi yardım ve giyim yardımı ulaştırıldı. Ayrıca ülkemize sığınan mültecilere ısınma ve barınma yardımında bulunan derneğimiz faaliyetlerini aralıksız sürdürmektedir. Kilis’te 500metre karesi kapalı 500 metresi açık olan alanda sınır kapısına yakın bir noktada lojistik depo kuran Beşir Derneği bu depoda yardımların daha düzenli ve kontrol altında dağıtılmasını sağlamaktadır. Derneğimiz her Ramazan ayında kumanya, zekat, filtre, iftar, sağlık programları, aş evi ve sıcak yemek dağıtımı çocuklara bayramlık giysi dağıtımı gibi faaliyetler yapmaktadır. Yurt içi ve dışında kurban organizasyonları düzenleyerek, kardeşliğin ve paylaşımın onurunu yaşamanın gayretindeyiz” dedi.

Yapılan konuşmanın ve duaların ardından Bayır Bucak Türkmenlerine yardım amaçlı toplanan 1 TIR dolusu kömür Bayır Bucak’a ulaşmak üzere yola çıktı.

Haber: İHA


Haber Okunma Sayısı : 1746
28.01.2016Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın