Pass

Geleceğin teminatı olan gençlere yönelik çalışmalarıyla Dikkat çeken Çaycuma Müftüsü Mahmut Rauf Arcaklıoğlu örnek bir projeyi hayata geçirdi.

İstikbalimiz olan gençlerimizi zararlı alışkanlık ve akımlardan korunmalarını sağlamak, ihtiyaç duydukları makul ve meşru olan dini, sosyal, kültürel ve sportif anlamda ki taleplerine zamanında ve ölçüsünde cevap verebilmenin önemi doğrultusunda, Karapınar’lı Gençleri  Paradise Otel’in  toplantı salonunda İlçe Gençlik Spor müdürü ve İlçe Gençlik Merkezi müdürü ile buluşturup kahvaltı ikramında bulundu.

Çaycuma Paradise Otelde Çaycuma Müftülüğü tarafından düzenlenen Kahvaltı Programına Ev sahibi olarak İlçe Müftüsü Mahmut Rauf Arcaklıoğlu, Karapınar Belediye Başkanı Ahmet Aydın, İlçe Gençlik Spor müdürü Erkan Arslan, ilçe Gençlik merkezi müdürü Şendoğan Kaya, Bölge gençlik koordinatörü Din görevlisi Ahmet Aydın, Karapınar merkezde görev yapan Din görevlileri ve Karapınar’da oluşturulan Gençlik kolları üyeleri katıldı.

Kahvaltıda konuşan Arcaklıoğlu;”Bizim ecdadımız adımını atarken bile Besmele ile atarmış. Yeniden ecdadımıza yakışır Milli ve Manevi değerlere bağlı özümüze dönerek 2016 yılını gençlik yılı olarak idrak edeceğimize inanıyorum. Bizim Ecdadımız Küçümsenemeyecek kadar büyüktür. Televizyon filmlerinde Şehvet düşkünü gibi gösterilmeye çalışılan Ecdadımız kesinle öyle değildir. Bir Karıncanın bile hakkını koruyan bir Ecdada sahibiz. Sevgili Gençler Özendiğimiz şeylere dikkat edelim. Geleceğimizin teminatı sizlersiniz. Allah’a Hamdolsun her geçen gün Gençlerimiz daha da güzellikler içerisinde. Namazını kılan çevresine zarar vermeyen, Büyüklerine karşı Saygıda, Küçüklerine karşı da sevgide kusur etmeyen Gençlik yetişiyor. Rabim sizlerden, Ailelerinizden, Din görevlisi kardeşlerimden, Gençliğe önem veren Milli eğitim müdürlüğümüzden, Gençlik spor müdürlüğümüzden, Gençlik merkezi müdürlüğümüzden, Katkı sağlayan Belediye başkanlarımızdan, Kaymakamımız Serkan Keçeli ’den ve Devletimizden Razı olsun” dedi.

Kahvaltıya katılanlar arsında bulunan Karapınar Belediye başkanı Ahmet Aydın; ”Gençlerimizi Kahve köşelerinden, Başıboş davranışlardan kurtarılmasını sağlayan, başta ilçe Müftüsü Mahmut Rauf Arcaklıoğlu’na İlçe gençlik Spor Müdürü Erkan Arslan’a, Gençlik merkezi müdürü Şendoğan Kaya’ya ve Beldemde görev yapan Din görevlilerine Teşekkür ediyorum. İlçe Müftüsü Mahmut Rauf Hocamızın da bahsettiği gibi 2016 yılı Gençlerin yılı olacak. Kötü alışkanlardan uzak Milli değerlere ve Ecdadının yolunda yetişen bir gençlik Bölgemize ve Türkiye’mize Huzur verecektir. Bu huzurun tesisinde Temelini oluşturan Ailelerimize Öğretmenlerimize ve Gençliğe değer veren tüm proje sahiplerine Teşekkür ediyorum. Gençlerimiz için Karapınar Beldemizde Büyük buluşma merkezleri oluşturup, güzel organizasyonlara imza atacağız” dedi.

Kahvaltıya katılanlar arasında yerini alan Çaycuma İlçe Gençlik ve spor Müdürü Erkan Arslan; “Çaycuma ilçesinde göreve başladığından bugüne Gençlere verdiği değerle tanıdığımız İlçe Müftüsü Mahmut Rauf Arcaklıoğlu’na Teşekkür ederek başlamak istiyorum. İlçe müftüsü Arcaklıoğlu, Gençlere çok büyük önem veriyor, Sosyal Kültürel anlamda çok güzel buluşmalar gerçekleştiriyor. İlçe müftümüz Çaycuma adına büyük bir şans diye düşünüyorum. İlçe Gençlik ve Spor müdürlüğü olarak yapacağınız tüm sportif faaliyetleri destekliyoruz. İlçe merkezi ve Beldelerimizde bulunan tüm spor tesislerimizden yararlanabilirsiniz. İnşallah Belediye başkanı Ahmet Aydın ile yaptığımız görüşme neticesinde beldemize Ata Sporumuz olan Güreş Kursu açmayı düşünüyoruz. İnşallah Karapınar Beldemizde güzel farkındalıklar gerçekleştireceğiz ”dedi.

Geleceğimiz Dini ve Milli duygular içinde oluşacak Gençlere bağlı diyen İlçe Gençlik Merkezi Müdürü Şendoğan Kaya; “Sevgili Gençler Öncelikle sizleri ve bizleri buluşturan İlçe Müftüsü Mahmut Rauf Arcaklıoğlu’na Karapınar Belediye Başkanı Ahmet Aydına ve Karapınar’da görev yapan Din görevlisi arkadaşlarımıza Teşekkür ediyorum. Gençlerimize çok büyük önem veriyoruz, iyi bir gençlik için elimizden geldiğince sosyal ve kültürel faaliyetler gerçekleştiriyoruz. Sizlerle buluşma noktasında bizlere en büyük destek İlçe müftümüz Mahmut Rauf Arcaklıoğlu’ ndan geliyor. Gençlik Spor müdürümüzün de ifade ettiği gibi Sayın Arcaklıoğlu Çaycuma adına çok büyük değerdir. Sevgili Gençler Sevgi ve Saygı kavramları çok önemlidir. Büyüklerine saygıyı Küçüklerine de sevgi yi gösterebilen Hoşgörü sahibi gençlik için Merkezimiz adına tüm imkânlarımızı seferber etmek isteriz. Gençlik merkezimiz emrinizdedir. Müftümüzün ifade ettiği tüm oluşturulan bölgelerde sizlerin faaliyetlerine katılıp destek vereceğiz. Birlikte neler yapabilir noktasında birlikte karar verip en güzelini bularak faaliyetlerimizi sürdüreceğiz. Katılımlarından dolayı hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Gençleri Sabah Namazı buluşmalarına daveti ile bilinen Bölgede tüm Din görevlisi arkadaşları tarafından da sevilen  Bölge Gençlik Koordinatörü Din Görevlisi Ahmet Aydın; “İlk günden başlayan Gençliğe önem verme arzusu, giderek büyümektedir. Geleceğimiz olan gençlerimizin Özel ve güzel faaliyetler içerinde olması bizlere büyük gurur veriyor.2016 yılı başta olmak üzere tüm yıllar gençlere önem verme yılları olmasını diliyorum. Vatanına Milletine bağlı, Dini ve Milli duyguları ön plana çıkmış olan Gençlerimiz ülkemizin geleceğinin garanti altına alınması anlamına gelmektedir. Ülke genelinde başlatılan gençlere önem konusu bölgemizde üst seviyelere çıkmış bulunmaktadır. Bölgemizde çok güçlü bir gençlik yetişiyor. Bu bir ekip işidir Karapınar’da görev yapan Din Görevlisi arkadaşlarımla daha güzel işlere imza atacağız. Gençlik konusunda öncelikle bölgemizde iddialıyız. Din görevlisi arkadaşlarımızla oluşturduğumuz ekibimize güç veren Başta İlçe Müftümüz Mahmut Rauf Arcaklıoğlu’ na ve Karapınar Belediye başkanımız Ahmet Aydın’a Teşekkür ediyoruz” dedi.

İlçe Müftülüğünce düzenlenen kahvaltı sonunda Çaycuma ilçe müftüsü Mahmut Rauf Arcaklıoğlu Paradise İşletme sahiplerinden Zafer Özkara Karapınar belediye başkanı Ahmet Aydın Ekspres Gazetesi adına Çaycuma TV Genel yayın yönetmeni ve İHA ilçe muhabirlerinden Ercan Karakuş’a Allah(C.C.)isimlerinden oluşan, Evlerin en güzel, en özel köşesine asılmak üzere bir tablo hediye etti.

Haber: EKSPRES


Haber Okunma Sayısı : 1447
27.01.2016Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın