Pass

Çaycuma’da yaşayan vatandaşlar elektrik faturalarının yüksek gelmesine tepki gösterdi.

Çaycuma’da esnaflık yapan Ramazan Kara; "Elektrik faturamın kullanma bedelim 402 TL'dir. 215 TL dağıtım bedeli, 123 TL KDV, 8 TL TRT payı ve bir sürü daha bu şekilde bedeller yansımış ve faturam 810 TL olmuş. Bu kadarı da olmaz 402 TL'lik bir faturaya faturadan fazla vergi ödüyorum. Enerji Bakanı ve yetkililere bu sorunlara çare bulmalarını istiyorum. Artık bunaldık bu faturalardan 215 TL benden dağıtım bedeli alınıyor. Ben çok merak ediyorum 215 TL'lik nasıl bir dağıtım bu ne ile dağıtıyorsunuz bu elektriği de bu kadar para alıyorsunuz" dedi.

İlçedeki bir esnaf ise "72 TL olan elektrik faturam 39 TL dağıtım bedeli ve bir sürü ek ücretler alınarak 140 TL gelmiştir. Artık buna bir çare bulsunlar. Faturamdan fazlası neredeyse vergi ve dağıtım bedelidir. Yetkililerden buna bir çare bulunmasını istiyoruz. Her faturadan farklı dağıtım bedeli alınıyor. Elektriği yazmaya gelenlerin parası bile bizden alınıyor. Elektrik bari kullanmayalım artık. Yetkililer buna artık bir düzenleme getirsin" dedi.

Haber: İHA


Haber Okunma Sayısı : 1559
27.01.2016Sweat
Sweat iyiymiş👍

Kimden: Misafir | Zaman: 27.1.2016 16:55

Bu inceleme faydalı oldu mu ? Evet  Hayır (0 / 0)
Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın