Pass

Kızılay Kan Merkezi Müdürü Ömer Selim Alan, kötü hava koşulları nedeniyle acil kan açıklamasında bulundu. 

Kızılay Kan Merkezi Müdürü Ömer Selim Alan, kötü hava koşulları nedeniyle acil kan açıklamasında bulunarak, merkez ilçede oturan vatandaşları kan vermeye davet etti. Hava sıcaklığının mevsim normallerinin altında seyretmesi nedeniyle Zonguldak Kızılay Kan Merkezi'nde kan stokları eridi. Hastanelerin kan ihtiyacını karşılamakta güçlük çeken Zonguldak Kızılay Kan Merkezi çok acil koduyla kan ihtiyacı açıklaması yaptı. 

Hastanelerin kan ihtiyacını karşılayamadıklarını ifade eden Kızılay Kan Merkezi Müdürü Ömer Selim Alan, "Bir haftadır süren soğuk ve yağışlı hava nedeniyle gezici ekiplerimizi ve planlarımızı ertelemek ve iptal etmek zorunda kaldık. Ocak ayının başında planladığımız gezici, dernek, kurum ekiplerimiz planları soğuk ve yağışlı hava nedeniyle yüz 90 iptal edildi. Bu da gönüllü kan bağışçı sayımızı etkilediği için hastanelerimizin kan taleplerini karşılayamadığımız için bizleri sıkıntıya soktu. Tüm Türkiye’de olduğu gibi mevsim normallerinin altında seyreden sıcaklıklar vatandaşlarımızın evden çıkamaması, çıktığı zamanda sadece önemli işlerini görüp tekrar evine dönmesi nedeniyle gönüllü kan bağışçılarından kan alamadık" dedi.

"SOĞUK HAVA NEDENİYLE SIKINTI YAŞIYORUZ"
Kızılay Kan Merkezi'nin amacının gönüllü kan bağışçılarından alınan kanı ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak olduğunu ifade eden Alan, şöyle devam etti:

"Bizim amacımız vatandaşlarımızdan, gönüllü kan bağışçılarından ihtiyaç sahipleri için kan almak ve hastanelere ulaştırmak. Zonguldak Kızılay Kan Bağış Merkezi olarak bunu yapıyoruz. İlimizde bulunan kamu, özel hastaneler ve Tıp Fakültesi hastanesine ulaştırmak ve hastalarımızın yarasına merhem olmak. Ama bir haftadır soğuk hava nedeniyle sıkıntı yaşıyoruz. Bu nedenle merkez ilçede yaşayan vatandaşlarımızdan özellikle rica ediyorum. Bütün kan grupları başta olmak üzere tüm gruplardan kana ihtiyacımız var. Maalesef kan stoklarımız erime noktasına geldi. Hastanelerin taleplerine cevap vermekte güçlük çekiyoruz. Hastalarımızın tedavilerinde gecikmeler oluyor. Bu durum bizim en son istediğimiz bir şey. Hiçbir vatandaş bir yakınının kan bulunmadığı için tedavisinin uzamasını istemez. Kan hepimizin ihtiyacı. Bu nedenle 18 ile 65 yaş arası ve kan vermeye uygun olan tüm gönüllü kan bağışçılarımızı Kızılay’a bekliyoruz. Alacağımız bir ünite kan üç farklı kişinin hayatını fayda sağlayabilir ve tedavisine yardımcı olabiliyor. Bu nedenle tekrar rica ediyorum Türk Kızılayı'na kan bağışı konusunda daha fazla destek olalım. Vatandaşlarımız Zonguldak olarak her zaman gerekli duyarlılığı gösteriyor ama soğuk havalarda biraz daha hassasiyet bekliyorum."

Haber: İHA


Haber Okunma Sayısı : 1301
27.01.2016Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın