Pass

Çaycuma Milli Eğitim Müdürü Mehmet Özdemir, kendi sosyal medya hesabından 2015-2016 Öğretim Yılı’nın 1. Dönemin sonuna gelmiş olmanın sevincini, heyecanını ve mutluluğunu hep birlikte yaşamalıyız mesajı verdi.     

Milli Eğitim Müdürü Özdemir; “28 Eylül 2015 tarihinde başlayan 2015-2016 öğretim yılı 1. Döneminin sonuna gelmiş olmanın sevincini, heyecanını ve mutluluğunu hep birlikte yaşamaktayız. Geride bıraktığımız 1.dönem, ilçemizde hem eğitim ve öğretim faaliyetleri açısından hem de sosyal etkinlikler, yarışmalar ve projeler bakımından oldukça başarılı bir geçmiştir. Çalışmalarımızda bizlere destek olan en başta Sayın Valimize, Sayın Kaymakamımıza, kurum amirlerimize, Okul Müdürü ve idarecilerimize, meslektaşlarımız öğretmenlerimize, bize destek olan hayırseverlere ve eğitime gönül veren herkese teşekkür ediyorum.

İkbalimizin ve istikbalimizin teminatı olan çocuklarımız bizim en değerli varlıklarımızdır. Onları vatanımıza ve milletimize faydalı, fiziksel ve ruhsal yönden sağlıklı, özgüveni yüksek, dürüst, çalışkan, başarılı, önce ülkem ve milletim anlayışına sahip bireyler olarak yetiştirmek bizim en temel hedeflerimizdendir.

Onları tehdit eden her türlü kötü alışkanlıklardan, tehlikelerden korumak ilmen, fikren hür ve bağımsız nesiller olarak yetiştirmek en önemli görevlerimiz arasındadır.
Karne günü çocuklarımızın en önemli günlerinden biridir.
Başarılı öğrenciler mutluluklarını aileleri ile paylaşmak için büyük bir heyecan yaşarken, başarı göstermeyen kimi yavrularımız ve gençlerimiz maalesef endişe ve üzüntü içinde ailelerinden uzaklaşmak isterler.
Ancak bu günü ailelerimizin kendileri ve çocuklarımız için her durumda kazanıma dönüştürmeleri çok önemlidir. Öğrencilerimizin karneleri aynı zamanda anne babalarımızın da karnesidir. Empati yapmak özeleştiri yapmak bizler için çok faydalı olacaktır.

Değerli Velilerimiz;
• Çocuğunuzun karnesini değerlendirirken kişiliğini incitmeden duygularınızı aktarınız.
• Çocuğunuzu suçlamaktan kaçınınız.
• Arkadaşları ya da kardeşleri ile kıyaslamayınız.
• Kendi beklentilerinizi açık dille ifade ediniz.
• Eğer çocuğunuz karnesi ile ilgili özel açıklamalar yapmaya çalışıyorsa dikkatli ve sessizce sonuna kadar dinleyiniz.
• “Bundan sonra ne yaparsa daha başarılı olabilir?” bunu oturup konuşunuz.
• Çözüm yollarını birlikte üretiniz. Ya da öğretmenleri ile istişare ediniz.
• Öncelikle tatil boyunca dinlenmesine ve eğlenmesine imkân sağlayınız.
• Kötü alışkanlık ve davranış kazandıracak her türlü unsurdan uzak durmasını sağlayınız.
• Çabalarını mutlaka övünüz.
• Çocuğun öz saygısını ve kendine olan güvenini sarsmayınız.

Unutmayınız ki hiçbir şey çocuklarımızın sağlığından daha önemli ve değerli değildir
Karne, öğrencinin eğitim öğretim dönemi boyunca sürdüğü çalışmaların bir değerlenmesi, aynı zamanda da yoğun bir çalışma dönemi ardından tatilin habercisidir. Çocukların karne dönemindeki hisleri, kendilerinin olduğu kadar ailelerinin de karneye verdiği anlam ve öneme bağlıdır. Bazı öğrenciler, ailelerinin beklentileri doğrultusunda karne döneminde “Karne Korkusu” yaşayabilirler. Uzmanlar yetişkinlerin beklentileri ile mücadele etmenin bazı çocuklarda strese yol açtığını belirtmektedirler. Yüksek beklentiler ve tam bir başarı dışındaki durumlara eleştirici olmak, çocuklarda stres oluşma riskini artırmaktadır. Yine uzmanlar velilerin beklenti düzeylerini gerçekçi kılmalarını ve çıtayı doğru yüksekliğe koymalarını önermektedir. Çocukların yeterliliklerini iyi tespit eden veliler, başarı kriterlerini de doğru tespit edecektir.

Karnede karşılaşılan notlarla çocuklarımızın kendilerini değersiz hissetmesine kendilerine olan güvenlerinin azalmasına neden olan ifadelerden kaçınmak gerekir. Özellikle karnesinde zayıfı olan öğrencilerin velileri daha yapıcı ve bilinçli davranmalıdır. Yapılan araştırmalar yanlış ebeveyn tutumlarının, öğrencilerin birçoğunda bunalım ve depresyona neden olduğunu ortaya koymaktadır. Çocuklarımıza destekleyici bir ortam sağlamak, başarıları ile ilgilenmek, onları teşvik etmek, onlara sevgi ve şefkatle, anlayışla yaklaşmak çocuklarımızın okul başarısının yükselmesini sağlayacaktır.

DESTEK OLMAK, BASKI KURMAKTAN DAHA ETKİLİDİR. BUNU LÜTFEN UNUTMAYINIZ.

Geleceğimizin teminatı Sevgili Öğrencilerim;
Acısıyla- tatlısıyla, sevinciyle-üzüntüsüyle bir dönemi geride bıraktınız. Başarılı olanlarınızı tebrik ediyor başarılarınızın devamını diliyorum. Ancak çeşitli nedenlerle başarısız olanlarınız da elbette olacaktır. Bu durumda ümitsizliğe kapılmak, pes etmek, moralinizi bozmak yerine daha çok çalışmalı ve yeni bir başlangıç yapmalısınız. Her şeyden de önemlisi dinlenmek, tatil yapmak, yoğun ve yorucu geçen bir dönemin yorgunluğunu atmak en doğal hakkınızdır. Böylelikle yeni döneme sağlıklı bir şekilde tertemiz bembeyaz bir sayfa açmış olacaksınız.

Saygıdeğer Meslektaşlarım,
Her zaman ve her şartta daha iyiyi, daha yeniyi ve daha fazlasını öğretmek amacıyla her türlü fedakârlığı ve özveriyi ortaya koyarak kutsal bir görev ifa ediyorsunuz. Pırıl, pırıl yetişen bu yeni nesil, sizin emeğiniz, sizin alın terinizdir. Fedakârca yaptığınız çalışmalardan dolayı hepinizi tebrik ediyor, emeklerinizden dolayı teşekkür ediyor, aileniz ve sevdiklerinizle birlikte sağlıklı, mutlu ve huzur dolu bir tatil diliyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve eğitim çalışanlarına sağlık, mutluluk ve huzur dolu bir tatil diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

Haber: EKSPRES


Haber Okunma Sayısı : 1521
23.01.2016Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın