Pass

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen turla ilk kafilede yer alan 18 kişi kutsal topraklara Çaycuma’dan hareket etti.

Umreciler İstasyon Mahallesi'ndeki Terminal mevkii Kudüs Camii önünde toplandı.15 kişinin yer aldığı Yılın ilk umre kafilesi dualarla uğurlandı. Umre Kafilesi Çaycuma Belediye Başkanı, Çaycuma ilçe müftüsü Mahmut Rauf Arcaklıoğlu, Zabıta Müdürü Mürsel Çoban, Din görevlileri, Umre yolcuları yakınları ve çok sayıda vatandaş katılımı ile uğurlandı . Uğurlama sırasında İlçe müftüsü Arcaklıoğlu Umreye gideceklerle tek tek ilgilendi.

Çaycuma Müftüsü Mahmut Rauf Arcaklıoğlu, "Bugün itibari ile ilçemizde müftülüğümüze müracaat edip de gitmek isteyen 18 kişiye yakın umreci Kardeşimizi uğurluyoruz. Umre ibadeti, Müslüman’ın hayatında dönüm noktası teşkil eden ibadetlerden olduğunu ifade eden İlçe Müftüsü Arcaklıoğlu, “Çünkü hac ve umre, hem dünyevi hem de uhrevi faydaları bulunan çok kutsal, çok mübarek bir hadisedir. Bu mutluluğu yaşamak her Müslüman’ın arzusudur. Siz oraya ibadet için gidiyorsunuz. Zamanınızı tavaf ederek, namaz kılarak, Kur’an okuyarak, zikir ve tesbihat gibi ibadetlerle geçirmeye çalışın, “Allah, umreye gidecek kardeşlerimizin umrelerini makbul eylesin, en güzel şekilde umre yapıp gelmeyi, gidemeyen kardeşlerimize de en yakın zamanda gitmeyi nasip eylesin” dedi ve ardından bir dua yaptı.

İstasyon mahallesi Terminal Kudüs Camii önünde okunan duaların ve yapılan Duanın ardından umreciler yakınları ile tek tek vedalaşarak otobüse bindi. Umre kafilesi, Medine-i Münevvere’ ye yolculuk yapmak üzere yakınlarının duaları ve gözyaşları eşliğinde kutsal topraklara uğurlandı.

Haber: EKSPRES


Haber Okunma Sayısı : 1602
22.01.2016



Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın