Pass

Zonguldak Maden Şehitleri Derneği Başkanı Çetin Yiğit, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte AK Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar’ı ziyaret ederek Soma yasasından Zonguldaklı maden şehitlerinin ailelerinin de faydalanmasını istedi. 

Zonguldak Maden Şehitleri Derneği Başkanı Çetin Yiğit, yönetim Kurulu Üyeleri Bagi Tura, Yılmaz Çevik, Rıza Kılıçarslan, Satılmış Aydoğan, Cefair Kocaman ile Zonguldak, Çorum ve Kütahya’dan gelen şehit madenci aileleri ile birlikte AK Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar’ı ziyaret etti.

Dernek Başkanı Çetin Yiğit Soma’da yaşanan üzücü maden faciasının ardından çıkarılan yasadan sadece Soma’da yaşamını yitiren şehit madenci yakınlarının faydalandığını belirterek, Zonguldak’ta ki bir çok şehit madenci ailesinin ise yıllardır mağdur olduğunu söyledi. Bu mağduriyetin giderilmesi için yetkili mercilere defalarca müracaat ettiklerini siyasilere de konuyu aktardıklarını anlatan Yiğit, yasadan yaralanamayan diğer şehit madenci ailelerine de devletin sahip çıkmasını istedi.

AK Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar ise bu haklı talebi Başbakan Ahmet Davutoğlu’na kendisinin ilettiğini ve çalışma bakanlığının da konu üzerinde çalıştığını söyledi. Ulupınar konuşmasında “Sayın Başbakanımız biz bu konuyu kendisine iletince Çalışma Bakanımıza talimat verdi ve çalışma yapmasını istedi. Çalışma bakanlığımız bu konu üzerinde çalışıyor. Bizde Zonguldak milletvekilleri olarak yapılan çalışmaları takip ediyoruz. İnşallah en kısa sürede Zonguldak ve diğer bölgelerde ki şehit madenci ailelerinin de mağduriyeti giderilecektir. Hükümetimiz ve devletimiz elbette onlara da sahip çıkacaktır. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın” dedi.

Zonguldak Şehit Madenciler Derneği Başkanı Çetin Yiğit ile beraberindeki heyet ziyaretin ardından şehit madenci ailelerine gösterdiği ilgiden dolayı Ulupınar’a teşekkür etti.

Haber: İHA

 


Haber Okunma Sayısı : 1441
18.01.2016Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın