Pass

Bülent Ecevit Üniversitesi, uluslararasılaşma çalışmalarını kararlılıkla sürdürüyor. Öğrenci ve öğretim elemanlarına sağlamış olduğu imkanların her geçen gün artması üniversitenin yabancı öğrenci ve öğretim elemanları tarafından tercih edilmesini sağlıyor. Üniversite bünyesinde halen 62 farklı ülkeden 522 uluslararası öğrenci öğretim görürken, 13 farklı ülkeden 22 uluslararası öğretim elemanı yer alıyor. 

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ), yabancı öğrencilerde sağladığı başarılı artışı yabancı akademisyenlerde sağlamaya hazırlanıyor. Fen Edebiyat Fakültesinde 4, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde 1, İlahiyat Fakültesinde 9, Mühendislik Fakültesinde 2, Tıp Fakültesinde 1, Yabancı Diller Yüksekokulunda 4 uluslararası öğretim üyesi ile toplamda 19 akademisyen 2016 yılında BEÜ’de bilimsel çalışmalar yürütecek ve ders verecek. Görüşmeleri devam eden ve kısa zaman içinde işlemleri tamamlanacak olan 3 öğretim üyesi ile birlikte yabancı akademisyen sayısı 22 olacak.
Rektör Prof. Dr. Mahmut Özer uluslararası öğretim üyesi sayısındaki artış hakkında yaptığı açıklamada, üniversitenin uluslararasılaşma boyutunu çok önemsediklerini, bu yöndeki çalışmaların sonuçlarının memnuniyet verici olduğunu, gerek öğrenci gerek öğretim üyesi bazında önemli kazanımlara sahip olduklarını, bir dünya üniversitesi olma hedefine yönelik çalışmalarına kararlılıkla devam edeceklerini belirtti. Özer, “Dünyanın farklı ülkelerinden öğrenci ve akademisyenin Bülent Ecevit Üniversitesi ailesine katılmasını her yönüyle bir zenginlik olarak görüyor ve çalışmalarımızı bu doğrultuda planlıyoruz. Bülent Ecevit Üniversitesi artık bir dünya üniversitesi olma yolunda her yıl kendi açısından büyük aşamalar kaydetmektedir. Uluslararası öğrencilerde sağlamış olduğumuz büyüme trendini yabancı öğretim üyesi sayısında da başarıyoruz. 2011 yılında üniversitemiz 10 farklı ülkeden sadece 43 uluslararası öğrenci barındırırken bugün 62 farklı ülkeden 522 uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. BEÜ’nün akademik kadrosunda 2011 yılında 1 yabancı uyruklu akademisyen görev yaparken bu sayı 2012 yılında 3’e, 2013 yılında 5’e yükselmişti. 2014 yılında 11 olan yabancı akademisyen sayısı kadroya katılan yeni öğretim üyeleri ile 2015 yılında 15 oldu. Şu anda işlemleri devam eden başvurular da tamamlandığında üniversitemiz bünyesinde 2016 yılı başında toplam Çin, Amerika ve İngiltere'de dahil olmak üzere 13 farklı ülkeden 22 yabancı uyruklu öğretim elemanı görev yapıyor olacaktır. 2016 yılı sonunda bu sayının daha da artacağını biliyoruz. Hem uluslararası öğrenci hem de öğretim üyesi sayılarındaki bu artış kendiliğinden olmamaktadır. Öğrenci ve öğretim elemanlarına sağlamış olduğumuz imkanların her geçen gün artması üniversitemizin yabancı öğrenci ve öğretim elemanları tarafından tercih edilmesini sağlıyor. Diğer taraftan bu başarı, üniversitemizin uluslararasılaşma boyutunu zenginleştirme yönündeki kararlı irademiz, ve bu irade çerçevesinde arkadaşlarımızın sabırlı ve ortak çalışmalarının bir sonucudur. Bu bağlamda üniversitemiz Dış İlişkiler Ofisi Koordinatörü ve çalışma ekibine ve bu konuda büyük emek veren çalışma arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Haber: İHA


Haber Okunma Sayısı : 1391
11.01.2016Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın