Pass

Eğitim-Bir-Sen Çaycuma İlçe Başkanı Ersoy Salman, Kamu Görevlilerinin 2016 Yılı Kazanımlarıyla ilgili bir açıklamada bulundu.

İlçe Başkanı Salman: “Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen çok ilginç hesaplar yapıyor ama anlayan yok maalesef. Bir siyasi parti liderinin seçimi kazanmak için yaptığı ama Türkiye’de hiç kimsenin anlamadığı; aynı zamanda tutmayan hesaplamalara ne kadar çok benziyor.

Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’ın: “Kamu-Sen, enflasyon farkı yalanının kuyruğunu uzattıkça uzatıyor. Rakamlar Kamu-Sen'i yalanlıyor 2015 yılı sonu enflasyon farkı %0.91 oldu. Gerçek olan şu ki bütün kamu görevlilerimizin maaşlarına 15 Ocak 2016 itibariyle %6.91 zam yapılacaktır. Bunun 6 puanı 3. Dönem Toplu Sözleşme kazanımı, 0,91’i ise 2. Dönem toplu sözleşmeden doğan enflasyon farkıdır. Bu kazanımların altındaki imza Memur-Sen’indir. Memur-Sen enflasyonu ezme geleneğini sürdürüyor. Kamu-Sen de Memur-Sen'in kazanımları altında ezilme geleneğini sürdürmekte kararlı. Kamu-Sen kaybetmesinin ve Kamu görevlilerine kaybettirme alışkanlığının bir sonucu olarak sürekli hayali kayıp hesabı yapıyor. Sahada kaybettiği yetkiyi, masada kaybettiği itibarı, gerçek dışı kurgularla kazanacaklarını sananlar yanılıyorlar. Kazanımlarımız hayata geçmeye, masaya yığılıp kalanların ise uykuları kaçmaya devam ediyor. 213 Kazanım hayırlı olsun.” şeklinde yaptığı açıklama ve Toplu Sözleşme Masasında çekilen fotoğraf aslında işi çok güzel özetliyor.

Masada oturup kalanlar Kamu-Sen ve KESK; dimdik ayakta duran ve ayakta kalan ise Memur-Sen’dir. Kazanımlarımız bütün kamu görevlilerine hayırlı olsun.” dedi. 

Haber: EKSPRES


Haber Okunma Sayısı : 1356
05.01.2016Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın