Pass

AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ı makamında ziyaret ederek Zonguldak Havaalanının sorunlarını dile getirdiler. 

AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Özcan Ulupınar, Faruk Çaturoğlu ve Hüseyin Özbakır Bakan Yıldırım’ı makamında birlikte ziyaret edip Zonguldak Çaycuma Havaalanının sorunlarını ileterek konuya çözüm bulunması yönünden Yıldırım’dan yardım istediler. Özcan Ulupınar , ”Sayın Bakanım, İlimiz havalananının en büyük sorunlar arasında yer alan kesintisiz uçak seferlerinin devam etmesi ve uçuş güvenliği açısından ILS sistemi kurulması mümkün olmadığı takdirde, Van Havalimanına (RVS) sisteminin kurulması yönünde çalışmalar yapılması ve statü olarak sorumlu olan Devlet Hava Meydanları İşletmesi tarafından gerekli etüt ve teknik çalışmaların yapılarak tesis edilmesi zorunluluk arz etmektedir. Filyoz Vadi Projesi kapsamında planlanan yatırımlar içerisinde Mania teşkil eden pist başlarına yakın tepelerin gerek Filyos Çayı Islahı sedde çalışmaları, gerekse Filyos Limanı arazisinin dolgu sahalarında kullanılmak üzere tahsis edilerek, tek maliyetle olumsuzluğun kaldırılması sağlanabilecektir. İlgili kurum ve kuruluşların bu yönde talimatlandırılması gerekmektedir. İç hat uçak seferlerinin başlatılabilmesi için Zonguldak Valiliğince Zonguldak, Bartın, Karabük İllerini kapsayan talep araştırması yapılmış, sonuç olarak bölgenin seferlerinin başlatabilmesi yönünde talepli olduğu anlaşılmıştır. İç hat uçak seferleri için mutlaka THY veya alt şirketi olan Anadolu Jet ile uçuşların başlatılması yönünde çalışmalar düzenlenmelidir. Yurtiçi ve yurtdışı seferlerinin milli havayoluyla gerçekleşmesi bizler için ayrı bir önem arz edecektir. Zonguldak Çaycuma Havalimanının gelişimi ve büyütülmesi için bir lobi oluşturarak, yapılacak eylem planı kapsamında işletici şirketin ve kamu birimlerinin neler yapması gerektiği konusunda ortak bir çalışma ya başlanması gerekmektedir. Pistin Güneybatı istikametindeki arazi Filyos Vadi Projesi kapsamında kamulaştırılmış olup, pist uzatımı için 1000 M. Boyunda 400 M. Genişliğindeki arazinin Devlet Hava Meydanları İşletmesine tahsisi gerekmektedir. Pistin kuzeybatı istikametindeki emniyet sahası (stopway) oluşturulabilmesi için mülkiyet olan araziden 150x300 M’lik bölümün Devlet Hava Meydanları İşletmesi tarafından kamulaştırılması gerekmektedir sizden bu konularla ilgili yardımlarınızı bekliyoruz” dedi.

Binalı Yıldırım ise "Öncelikle ziyaretiniz beni memnun etti havaalanı ile ilgili konuyu biliyorum ve yakından takip ediyorum. Zonguldak’ın diğer sorunlarını ve halen devam eden yatırımların da takipçisiyim ve hızlandırılması konusunda talimatlarımız var. Özellikle havaalanı konusunda ne gerekiyorsa bakanlığımız tarafından en kısa sürede harekete geçilerek taleplerinizi hayata geçireceğiz konu ile ilgili dosyayı bakan yardımcımıza verdim bundan sonraki süreç tarafımdan takip edilecektir” diye konuştu.

Avrupa Zonguldaklılar Derneği Başkanı Mehmet Karakulak’ta yaptığı açıklamada,” Avrupa’da yaklaşık 600 bin gurbetçimiz var özellikle de gurbetçilerimiz arasında engelli ve yaşlı olanlar var. Bakanımıza milletvekillerimiz aracılığıyla ilgili konuyu aktardık kendileri bizleri de yakından tanıdıkları için memnun olduklarını ifade etiler. İnşallah bu emeklerimiz boşa gitmeyecektir ve bölgemize ve bölge insanımıza layık uluslararası ve yurt içi uçuşlarının yer alacağı bir havaalanına sahip olacağız. Bizlere desteklerini esirgemeyen ve bakan ile randevuyu sağlayan Özcan Ulupınar, Faruk Çaturoğlu ve Hüseyin Özbakır’a Avrupa’da faaliyet gösteren derneğimiz adına teşekkürlerimi sunuyorum” dedi. Zonguldak Özel Sivil Havacılık San. Tic. A.Ş Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Recep Kahya da,” Buraya çeşitli havayolları şirketlerinin gelebilmesi için seyrü sefer sistemlerinin iyileştirilmesi konusunda havaalanı şirketi yönetimi olarak sayın bakanımıza taleplerimizi ilettik kendileri bu konuda bizlere çok iyimser yaklaştı inşallah bölgemize yakışır 7\24 faal bir tesise kavuşur” diye konuştu.

Haber: İHAHaber Okunma Sayısı : 1769
31.12.2015Milli gelir
Almanya dan selamlar bu konuda ülkemiz milli gelirini alman firmasina heba etmektedir thy düseldorf seferini baslatmali yilin 12 ayi hizmet vermelidir en durgun zamanda bile düseldorf hafta da 1 ucak doldurur ve ülkemiz kazansin saygilarimla  Ali tugrul

Kimden: Misafir | Zaman: 1.1.2016 22:22

Bu inceleme faydalı oldu mu ? Evet  Hayır (0 / 0)
Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın